SON HABERLER | TFF başkanlığına bir isim daha! Erdal Alkışlarının ardından Servet Yardımcı da futbola başvurdu

Son dakika: 18 Temmuz'da seçim yapılacağı kesin olan Türkiye Futbol Federasyonu'nun tarihi öne alıp almayacağı tartışılırken adaylar da netlik kazanmaya başladı. İş adamı Erdal Alkış'ın ardından bir isim daha başkanlık adaylığını açıkladı.

Alkış Erdal

SERVETTO YARDIMCI BAŞVURUSUNU DUYURDU

UEFA İcra Komitesi üyesi Servet Yardımcımini, Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

hgfhf

SERVET YARDIMCI KİMDİR?

26 Aralık 1957'de Rize'de doğan Yardımcı, amatör olarak futbol oynadı. Bir süre Çaykur Rizespor'da teknik direktör olarak çalıştı. Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kuruluna ilk kez 2008 yılında Hasan Doğan'ın listesinden seçildi. Mahmut Özgener'in görev yaptığı dönemde başkan yardımcısı oldu. Daha sonra Mehmet Ali Aydınlar başkanlığında yönetim kurulu üyeliği görevine devam etti. Yıldırım Demirören'in 2012 yılında başlayan görev süresinde birinci başkan yardımcısı oldu ve bu görevi Nihat Özdemir'in başkanlığında sürdürmeye devam etti. Asistan, TFF'nin FIFA ve UEFA ile ilişkilerini yönetir.

2015 yılında UEFA İcra Komitesi'ne aday oldu ancak seçilemedi. 5 Nisan 2017 tarihinde 41. UEFA Kongresi'nde yapılan seçimleri kazanan milletvekili, UEFA İcra Komitesi'ne katıldı. 2021'de tekrar aday oldu ve yeniden seçildi.

Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayınlanmıştır.

Gerçek zamanlı puanlama
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
“Üç büyük takımda oynayan bir oyuncu” dedi! Bir gecelik teklif…
Şampiyonlar Ligi'nde tarihi akşam!  3 dakika sonra geri geldilerŞampiyonlar Ligi'nde tarihi akşam! 3 dakika sonra geri geldiler
Acun Ilıcalı müjdeyi verdi!  F.Bahçe maçı...Acun Ilıcalı müjdeyi verdi! F.Bahçe maçı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir