MKE Ankaragücü PFDK'ya tepki – Son Dakika Futbol Haberleri

genişletmek

MKE Ankaragücü, Beşiktaş'ın Türkiye Kupası Ziraat yarı final rövanş karşılaşmasının ardından yapılan PFDK yönlendirmelerine tepki gösterdi.

MKE Ankaragücü'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“PFDK'nın hukuk dışı, usulsüz ve kısmi yönetimi kendine ilke edinmiş mevcut Türkiye Futbol Federasyonu'na skandal bir şekilde sevk edilmesine ilişkin değerlendirmelerimizi spor kamuoyuyla paylaşıyoruz. Beşiktaş ile oynanan Türkiye Kupası maçında 90 dakika boyunca kulübümüze, camiamıza, teknik direktörümüz Emre Belözoğlu'na ve takım kaptanlarımızdan Atakan Çankaya'ya küfür eden rakip takım taraftarlarına FDT 53/3. Yazıda çirkin ve kötü ifadelerinden dolayı anılmamasını acıklı bir tazminat girişimi olarak yorumluyoruz. Hatırlayın ki, aynı stadyumda kendisine yönelik küfürlere parmağını sallayıp stadı terk ederek karşılık veren Mehmet Büyükekşi'nin, saha içinde aralıklı olarak küfür eşliğinde görevini yapmaya devam etmek zorunda kalanlara karşı TFF başkanı olarak bir sorumluluğu var. . Bu maçta sarf edilen küfürler Türkiye gündemine girince, ajans gazetecileri maç sonrası basın toplantısında Teknik Direktörümüz Emre Belözoğlu'na ve resmi yayıncının spikeri olan futbolcumuz Atakan Çankaya'ya bu konuyla ilgili soru sorma ihtiyacı duydu. . Peki, 40.000'e yakın taraftarın dakikalarca yaptığı saldırgan tezahüratlarla ilgili herhangi bir yönlendirme yapılmamasının sebebi nedir? Ayrıca bu federasyonun yönetim kurulu, 09.05.2024 tarihinde açıklanan kararlarıyla, kulübümüze, Alanyaspor maçı sırasında hemen hemen tüm stadyumlarda yapılabilecek tezahüratlar nedeniyle 350.000 TL para cezası ve 7 blok ceza girişi cezası vermiştir. bir sonraki oyun. Futbolumuza olan güven erozyonunun daha da artmaması için kendilerine yöneltilen eleştirilere resmi raporlarıyla en kısa sürede yanıt veren federasyon ve konseylerinden acil yanıt bekliyoruz.”

TEMSİLCİLERİN DUYULMASININ ZOR OLDUĞU ANLAŞMASI

Kulübün açıklaması şöyle devam ediyor: “Maç temsilcileri Kerem Baykalmış, Turgay Aytepe ve Nazif Çıldır'ı işitme sorunlarına rağmen maça atadınız. Artık statlarda kötü ve kötü destek nedeniyle yönlendirme yapılmayacaktır. Antrenmanlarınıza başladınız. Bu toplantıyla temsilcilerin raporları çirkin ve kötü tezahürler içerse de bunları TFF seçmeli maliye komitesine göndermeye cesaret edemediniz.

Olympiacos Konferans Ligi finalinde

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir