Meral Danış Beştaş: “Dolaşıma sürülen aşağıdaki kağıt tamamıyla yalan” – Son Dakika Siyaset Haberleri

Bugün sosyal medyada CHP ile DEM partisi arasında İstanbul konusunda protokol imzalandığını belirten bir yazı yayınlandı. Muhtemelen 19 Şubat 2024'te imzalanan metinde 22 madde yer alıyor. Yazılara göre, “DEM Parti'nin İstanbul'da aday çıkaracağı” ve “DEM İstanbul Partisi adayları Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni'nin seçim kampanyasında pasif kalacağı” belirtildi.

Söz konusu metinde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, DEM partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları Meral Danış Beştaş ve CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ile eşbaşkanlarının imzaları yer alıyor. -Partinin genel başkanları İstanbul'un DEM'i olan Murat Kalmaz ve Gonca Yangöz'e uyduruldu.

MERAL DANIŞ BEŞTAŞ METİNİ REDDEDİYOR

Meral Danış Beştaş, X (Twitter) hesabından bir açıklama yaparak söz konusu metni yalanladı. Danış Beştaş, şunları söyledi: “Aşağıda dolaşıma sokulan kağıt tamamıyla yalandır. İmzanın bile sahtesi yapılamadı. “Bu dolandırıcılığı yapanlar bir an önce ortaya çıkarılmalıdır… Dolandırıcıların ve yalancıların peşinde koşmaktan vazgeçmeyeceğiz” dedi.

ÖZGÜR ÇELİK: KESİNLİKLE YALAN

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, iddialara ilişkin şunları söyledi: “Tamamen yalandır, imzalar sahteydi. İmzalar da iyi değildi.”

İMAMOĞLU'NUN MECLİSİ DE REDDİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun danışmanı Murat Ongun, gazeteci Barış Yarkadaş'a yaptığı açıklamada metnin yalan olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir