Kameralar önünde bu sözleri duyan Bakan Fidan itiraz etti! Konuşur konuşmaz cevap verdi ve toplantıya damgasını vurdu.

Bakan Fidan, Avusturya Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg ile ortak basın toplantısı düzenledi. Fidan'ın Hamas'la yaptığı konuşma toplantıya damgasını vurdu.

“HAMAS” TARTIŞMASI

Schallenberg toplantıda yaptığı konuşmada Hamas'ın terör örgütü olduğunu söyledi. Bakan Fidan söz aldığında Schallenberg'in açıklamasına itiraz etti.

SÖZÜ ALINCA CEVAP VERDİ

Hamas'ın terör örgütü olmadığını belirten Fidan, şu yanıtı verdi: “İşgale karşı savaşan, vatanını koruyan bir direniş hareketini terör örgütü olarak tanımlamak mümkün değildir. Hamas bir direniş hareketidir, terörist değil.”

qweqw

DÜN ERDOĞAN KARŞI OLDU

Dün Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında düzenlenen ortak basın toplantısında da Hamas konusunda benzer bir diyalog yaşandı. Miçotakis'in Hamas'ı terör örgütü olarak tanımlamasına Erdoğan, “Aynı fikirde olmadığımız bir konu var. Hamas'ı terör örgütü olarak görmüyorum. Hamas'ı terör örgütü olarak adlandırırsak bu acımasız bir yaklaşım olur” diyerek itiraz etti.

Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Madende çöktü!  Acı haber geldiMadende çöktü! Acı haber geldi
Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında 3 polis tutuklandıAyhan Bora Kaplan soruşturmasında 3 polis tutuklandı
Bebek arabasında külçe altın bulundu!  Piyasa değeri 180 milyon liraBebek arabasında külçe altın bulundu! Piyasa değeri 180 milyon lira

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir