İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, 4 Temmuz'da erken seçim yapılacağını duyurdu! “Kraldan parlamentoyu feshetmesini istedim”

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, haftalık Kabine toplantısının ardından Başbakanlık 10 Numaralı Ofisi önünde bir açıklama yaptı. Son 5 yılda ülkenin İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana en zor günleri yaşadığını söyleyerek konuşmasına başlayan Sunak, İngiltere'nin bu zorluklarla mücadele ettiğini söyledi.

Sunak, ekonomik istikrarın her başarının temeli olduğunu vurgulayarak, İngiliz ekonomisinin büyümeye devam ettiğini ve enflasyonun normale döndüğünü söyledi.

Ülkede faiz oranlarının düştüğünü ve hükümetin planının işe yaradığını belirten Sunak, şu anda pek çok insan için işlerin kolay olmadığının farkında olduğunu söyledi.

“KRAL BU İSTEĞİ KABUL ETTİ”

Sunak, artık millete sorulması gereken sorunun “Kime güveniyorsunuz?” olduğunu söyledi. Bunun bir soru olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti:

2024-05-22T165411Z_2056864643_RC2SV7A8ZTUY_RTRMADP_3_BÜYÜK BRİTANYA SEÇİMLERİ

“Şimdi İngiltere'nin geleceğini seçme zamanı geldi. Kaydettiğimiz ilerlemeyi pekiştirmek mi, yoksa plansız ve kesinlik olmadan ilk aşamaya mı dönmek istediğimize karar vermenin zamanı geldi. Bu sabah İngiltere Kralı ile görüştüm ve Parlamentonun feshedilmesi çağrısında bulunan Kral bu talebi kabul etti ve 4 Temmuz'da “'de genel seçim yapacağız.

“NET PLANI VE CESUR EYLEMLERİ OLAN BİR PARTİ SEÇİN”

Sunak, ana muhalefetteki İşçi Partisi'nin İngiltere için bir gelecek planının olmadığını belirterek, seçmenleri ülke için net planı ve cesur eylemi olan bir partiyi seçmeye çağırdı.

2024-05-22T165415Z_297610424_RC2SV7AQRO6K_RTRMADP_3_İNGİLTERE SEÇİMLERİ
Başbakan Sunak, konuşmasının sonunda seçim kampanyası boyunca her oy için mücadele edeceğini, seçmenin güvenini kazanacağını, ekonomik istikrarı ancak onun liderliğindeki Muhafazakar Parti hükümetinin sağlayabileceğini söyledi.

MUHAFAZAKAR PARTİ ÇOĞUNLUĞU OLUŞTURDU

İngiltere'de seçimler her beş yılda bir yapılıyor ve son seçimler Aralık 2019'da gerçekleşti. Muhafazakar Parti, Avam Kamarası'nda 80'den fazla sandalyeyle çoğunluğu elde etmişti.Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Satın aldığı dairenin kapısının önüne duvar örerek saldırdılar.Satın aldığı dairenin kapısının önüne duvar örerek saldırdılar.
Günde 5 bin lira kazandığını söyledi!  O işçilerin kaçak göçmen olduğu ortaya çıktı: Sınır dışı edileceklerGünde 5 bin lira kazandığını söyledi! O işçilerin kaçak göçmen olduğu ortaya çıktı: Sınır dışı edilecekler
Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz: “Stratejimizin odak noktası insan kaynağımızı yapay zeka teknolojileri konusunda geliştirmek”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir