Sağlık Bakanlığı'ndan yeni düzenleme geldi! Ünlüler tıbbi ürün tanıtımlarına katılamayacak

Sağlık Bakanlığına bağlı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK), beşeri ilaçlar ve özel tıbbi amaçlı gıdaların tanıtım faaliyetlerine ilişkin yeni bir yönetmelik yayınlıyor.

Taslak çalışmaya göre, halihazırda doktorlara, diş hekimlerine ve eczacılara tanıtımı ve dağıtımı yapılabilen ürünler, özel tıbbi amaçlı gıdalarla sınırlı olmak kaydıyla diyetisyenlerin de kullanımına sunulacak. Bu meslek gruplarına ziyaretler artık elektronik ortamda yapılabilecek.

iStock-1256353299

Ürün tanıtım temsilcileri, bu meslek grupları dışındaki sağlık meslek mensuplarına ürün veya benzeri ürünleri tanıtamaz, tanıtım malzemesi veya tanıtım malzemesi sağlayamaz.

ilaç hapları

Ürün tanıtımları, ürünün kullanımını gereksiz yere teşvik edecek veya öngörülemeyen riskli durumlara neden olabilecek yanıltıcı, abartılı veya kanıtlanmamış bilgiler içermeyecektir. Ürünün kendisi ile doğrudan ilgili olmayan ilgi çekici ifade ve görseller kullanılmayacaktır. Tanıtımlarda ünlü kişiler kullanılamaz ve sağlık mesleği mensupları izinsiz tanıtımlarda yer alamaz. (Türkiye gazetesi)

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Gürcistan'da korkutan deprem!  Ölçmek...Gürcistan'da korkutan deprem! Ölçmek…
Valilikler açıkladı!  7 gün eylem yasağıValilikler açıkladı! 7 gün eylem yasağı
Hamas'ı ikna etmek için ülkeden yardım istediHamas'ı ikna etmek için ülkeden yardım istedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir