Putin'den müzakere daveti! Ukrayna'ya bu şartları dayattı

Rusya Devlet Başkanı Putin'den Ukrayna'daki savaşa ilişkin önemli bir açıklama geldi. Putin, Ukrayna'nın dört bölgeden çekilmesi ve NATO üyeliğinden vazgeçmesi durumunda müzakerelerin başlayabileceğini söyledi.

4 BÖLGEYİ İŞARETLEDİ

Putin, Ukrayna'nın Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporojye'den askerlerini çekmesi ve NATO'ya katılma isteğinden vazgeçmesi halinde müzakerelere başlayabileceklerini söyledi.

“ÇATIŞMALARIN SONLANDIRILMASINI ÖNERİYORUZ”

Putin, açıklamasında şunları söyledi: “Bugün yine Ukrayna'ya gerçek bir barış teklifinde bulunuyoruz. Sorunun dondurulmasını değil, geçici ateşkes kurulmasını ve çatışmaların sona erdirilmesini teklif ediyoruz.” Öte yandan Putin, İsviçre'deki konferansa davet edilmediklerini belirterek, “Rusya olmadan, bizimle açık ve sorumlu bir diyalog kurmadan Ukrayna ve Avrupa'nın güvenliğine çözüm bulmak mümkün değil” dedi.

(AA)
Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Eylem Tok ve oğlu nasıl yakalandı?  Amerikan polisini harekete geçiren tüyo: Tutuklanmasalardı o ülkeye kaçacaklardıEylem Tok ve oğlu nasıl yakalandı? Amerikan polisini harekete geçiren tüyo: Tutuklanmasalardı o ülkeye kaçacaklardı
Yılan avı böyle sona erdi!Yılan avı böyle sona erdi!
Halk İttifakı'nda neler oluyor? Halk İttifakı'nda neler oluyor?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir