Japon milyarder, SpaceX ile Ay'a yapacağı geziyi iptal etti! “Uygulanamaz hale geldi”

Milyarder Maezawa tarafından finanse edilen “DearMoon” projesinin internet sitesinde yayınlanan basın açıklamasında, Ay'a yapılacak özel gezinin durumu güncellendi.

Daha önce 2023 sonu itibarıyla duyurulan ancak şu ana kadar akıbeti açıklanmayan gezinin “uygulanamaz hale geldiği” bildirildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Fırlatmanın 2023 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmesi için SpaceX ile düzenlemeler yapıldı. Maalesef 2023 yılında fırlatma mümkün olmadı.” Söylendi.

Maezawa'nın kaçınılmaz olarak ve büyük bir üzüntüyle iptal kararı aldığı kaydedilerek, “Projeye destek veren ve bu çabayı sabırsızlıkla bekleyen herkese içtenlikle teşekkür ediyor, ortaya çıkan sonuçtan dolayı özür diliyoruz.” İfadesi kullanıldı.

Projenin iptal nedenine ilişkin detaylar ise paylaşılmadı.

JAPON MİLYARDERİN AY'A YOLCULUĞU

Maezawa'nın Aralık 2022'de yaptığı açıklamada geziye farklı ülkelerden sanat, sinema ve spor dünyasından ünlü isimlerin katılacağı duyurulmuştu.

Japon milyarder, 2023 yılında gerçekleşmesi gereken seyahatin masraflarını Amerikalı uzay mekiği üreticisi SpaceX roketiyle karşılayacağını açıklamıştı.

48 yaşındaki girişimci ve milyarder koleksiyoncu Maezawa, 2021 gezisiyle “Uluslararası Uzay İstasyonuna (ISS) giden ilk Japon sivil” unvanını kazandı.

Daha önce “punk rock” davulcusu olan Maezawa'nın bir süre “Start Today” plak satış şirketini kurarak daha sonra moda dünyasına adım attığı biliniyor. (AA)Bu içerik Enes Çırtlık tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bakan Şimşek'ten kira artışına ilişkin açıklama! "işimiz yok"Bakan Şimşek'ten kira artışına ilişkin açıklama! “İşimiz yok”
Mesaj attıktan sonra kendini astı 'Seni aldatmadım' mesajını attıktan sonra kendini astı!
Bu kadar üzücü bir son görmedikBu kadar üzücü bir son görmedik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir