İstanbul İGA Havalimanı'ndan çifte işbirliği


İstanbul İGA Havalimanı, “Çin Dostu Havalimanı” uygulamasının genişletilmesi ve Çin ile uluslararası turizm faaliyetlerinin geliştirilmesi kapsamında Sichuan Havayolları ve Sichuan Havalimanları ile işbirliği anlaşması imzaladı.

İstanbul İGA Havalimanı, Sichuan Havayolları ve Sichuan Havalimanları ile işbirliği anlaşması imzaladı. Anlaşma kapsamında imza töreni, havalimanı dış hatlar terminali hava tarafında bulunan İGA Lounge'da gerçekleştirildi. Törende; Düzenli toplantılar yapılması, bilgi ve deneyimlerin paylaşılması, ortak havacılık geliştirme ve destinasyon tanıtım faaliyetlerinin yürütülmesi ve çalışan değişim programının uygulanmasına karar verildi. İGA İstanbul Havalimanı CEO'su Selahattin Bilgen, törenin ardından yaptığı açıklamada, İstanbul Havalimanı'nın Çin'i en önemli hedef pazarlarından biri olarak gördüğünü söyledi. Bilgen, şunları söyledi: “Sichuan Eyaleti ile Türkiye arasında turizmin gelişmesinin, karşılıklı artan ticaretimizin ve buna bağlı olarak artan uçuşlarımızın Türkiye açısından son derece önemli ve değerli olduğuna inanıyoruz. Geçen yıl 220 bin civarında Çinli turist havalimanından ülkemize giriş yaptı. Hedefimiz Çin'den Türkiye'ye gelen yolcu sayısını artırmaya devam etmek” dedi.

HEDEF: 1 MİLYON ÇİNLİ YOLCU

İstanbul İGA Havalimanı, havacılık sektörünü derinden sarsan Kovid-19 salgını sırasında ve sonrasında turizmi teşvik etmeye yönelik çalışmalarıyla küresel sahnede önemli bir tavır sergiledi ve bu kapsamdaki çalışmalar sonucunda ödül almaya hak kazandı. 2020 yılında “Çin Dostu Havalimanı” Sertifikasını almaya hak kazanan havalimanı, aynı zamanda “Çin Dostu Havalimanı” projesini kapsamlı bir şekilde uygulayan ilk havalimanı oldu. Önümüzdeki 2-3 yıl içinde Çin'den Türkiye'ye gelen 1 milyon turiste ulaşmayı hedeflediklerini belirten CEO Bigen, bu hedefe ulaşmak için hava yollarını artıracaklarını ve Çinli yolculara erişilebilirliği sağlamak gibi çeşitli yöntemleri hayata geçireceklerini söyledi. .


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir