DEM partili heyetten CHP'ye bayram ziyareti: Ana gündem yöneticilerdi – Son Dakika Siyasi Haberler

CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel, CHP Kadın Kolları Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Çiğdem Gegegoğlu ve Gençlik Kolları Genel Saymanı'ndan oluşan CHP heyeti, Kurban Bayramı'nın ikinci gününü kutlamak için gelen siyasi parti heyetlerini ağırladı.

Etkinlik, Halkın Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Partisi) Diyarbakır Milletvekili Sevilay Çelenk, MYK üyesi Umut Vedat Açar ve Başbakanlık üyesi İhsan Seylan'dan oluşan bir heyetle gerçekleşti. CHP ile DEM arasında 'kayyum' meselesi gündeme geldi.

“KAYYI'NIN KARARI UTANÇ verici”

Deniz Yücel şunları söyledi:

“Demokrasi, sandıkta ifade edilirse ve bundan sonuç ne çıkarsa çıksın, orada yaşayan halkın iradesine saygı duyabilmektir. Geçmişte de örnekleri var. Ne oldu? Peki bazılarında o başarıyı yakaladınız.” 31 Mart seçimlerinde de şu var: Kimsenin soruşturulması, kovuşturulması söz konusu değil. Bazı iddialar delil varsa, konu hukuki süreçten ayrıdır, o hukuki süreç bildiğiniz gibi kendi yolunda ilerliyor. bu emanetçilik uygulaması 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında belediye kanununda yapılan değişikliğin sonucudur. Ancak normal şartlarda belediye başkan yardımcısı var “Bu değişiklikten önce seçilmişlerdi. Ama kaldırdılar açıkçası, böyle bir şeyin yargı kararı olmadan, hatta soruşturma açılmadan yapılması demokrasi adına bir utançtır.”

“BAKAN'IN ÖĞRETMENLERLE İLGİLİ AÇIKLAMALARI SKANDALDIR”

Sevilay Çelenk şunları söyledi:

“Açıkçası bu gerçekten bir darbe. Sonuçta devam eden dosya meselesine baktığımızda bunu sadece Gelecek Partisi'nde konuştuk. Hatta bizim gibi hayatının 30-20 yılını akademide geçiren insanlar bile Ağır yaptırımlarla yargılandılar. Ve Türkiye'de böyle bir coğrafyada bu neredeyse eski bir durum aslında. olağanüstü bir durum ortaya çıktı ama hepimiz görüyoruz ki bu bir deney gibi… Van'da yapıldı ama vazgeçmediler sanırım içlerindeki kliklerin bir sonucuydu, keşke başka şeylerden bahsetseydik. Bununla ilgili ancak dün öğretmenlerimizi ilgilendiren bir eğitim skandalı gördünüz, öğretmenler tatile böyle girdi, “Kamu Destekli Çalışan” olarak “Ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama bu çok talihsiz bir açıklamaydı.” Bakan.”

“NORMALLEŞME RAHATSIZ OLDU”

CHP Sözcüsü Deniz Yücel şöyle devam etti:

“31 Mart yerel seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanımız Özgür Özel, Türkiye'nin normalleşmesi adına olumlu adımlar attı. Demokrasilerde iletişim, diyalog, sağduyu, istişare ve uzlaşı demokrasinin vazgeçilmez parçalarıdır. Tabii bunlar olurken sizin söyledikleriniz ilk değil ama müfredat sürecinde yaşadıklarımız bazı kesimlerin mezhepsel söylemlerini çok rahatlıkla yapabiliyor, bu da onu uzaklaştıracak. Toplumların kontrolünde olan Atatürkçü özgür düşünceyi, aklın ve bilimin yolundan birlikte çözeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir