Cumhurbaşkanı “Ulusal acil durum ilan ediyorum” sözleriyle haberi duyurdu!

Yonha'nın haberine göre Güney Kore Devlet Başkanı Yoon, başkent Seul'ün güneyindeki Seongnam araştırma ve geliştirme merkezinde “düşük doğum oranı ve yaşlanan nüfus” konulu toplantıda konuştu.

“ULUSAL DEMOGRAFİK DURUM İLAN EDİYORUM”

Yoon, hükümetin düşük doğum oranıyla mücadele için her türlü çabayı göstereceğini belirterek, “Bugün resmi olarak ulusal nüfus acil durumu ilan ediyorum. Düşük doğum oranı sorunu aşılana kadar kapsamlı bir müdahale sistemini devreye sokacağız.” Dedi.

Yoon, bu bağlamda üç ana alana odaklanacaklarını söyledi: “İş ve yaşamı dengelemek, çocuk bakımını iyileştirmek ve daha iyi barınma sağlamak.”

Ebeveynlerin üzerindeki eğitim yükünü hafifletmek için çocuk bakım desteklerinin artırılacağı ve ilkokullarda okul sonrası programların genişletileceği sözünü veren Yoon, tedbirlerin uygulanmasını sağlamak amacıyla geçici olarak Stratejik Nüfus Planlama Bakanlığı'nın kurulacağını kaydetti.

33

DOĞUM ORANI EN DÜŞÜK ÜLKE: GÜNEY KORE

Güney Kore, 2023'te doğum oranının en düşük olduğu ülkeler arasında 0,72 ile ilk sırada yer aldı.

Güney Kore İstatistik Enstitüsü'nün 19 Mart'ta yeni doğan sayısına ilişkin paylaştığı veriler, ülkenin yıllık doğum sayısında son yıllardaki düşüş eğiliminin devam ettiğini gösterdi.

(AA)Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Adana'dan gelip televizyonu taradılar!  İşte başrol oyuncusunun kanlar içinde kaldığı anlarAdana'dan gelip televizyonu taradılar! İşte başrol oyuncusunun kanlar içinde kaldığı anlar
Ekrem İmamoğlu'nun sözleri 31 Mart'tan sonra ilk kez açıklandı! Ekrem İmamoğlu'nun sözleri 31 Mart'tan sonra ilk kez açıklandı!
Adalet Bakanlığı açıkladı!  Adı skandallara karıştı: Hakim GA ihraç edildiAdalet Bakanlığı açıkladı! Adı skandallara karıştı: Hakim GA ihraç edildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir