Zelenskiy’den Rus ordusunun ihtiyaçlarını karşılayan işletmelere yaptırım kararı

Volodymyr Zelenskiy, sosyal medya hesabından yaptığı videolu açıklamada, Rusya’yı destekleyenlere ve Rus saldırganlığına katkıda bulunanlara yönelik 3 paket yaptırım uyguladığını söyledi.

Yaptırım paketinin Rus ordusunun askeri ihtiyaçlarını karşılayan askeri sanayi kuruluşlarına yönelik olduğunu söyleyen Zelenskiy, “Bu kez yaptırım listelerine silah, aksam ve benzeri üretim yapan 322 firma eklendi.” dedi.

Zelenskiy, diğer iki yaptırım listesinin Rusya’daki yatırımlardan kaçmaya yardımcı olan gerçek ve tüzel kişileri içerdiğini kaydetti. Yaptırım paketlerinin özellikle ortaklarla senkronizasyon açısından detaylı bir şekilde çalışıldığını vurgulayan Zelenskiy, “Savaşın bir an önce sona ermesi ve bizim hızlı zaferimiz için mücadele eden herkesin ortak hedeflerinden biri de bu. Rusya’nın yaptırımlardan kaçınma olasılığını ortadan kaldırma hedefidir”. dedi.

Moskova’nın yaptırımları baypas etme planının savaşa zaman kattığını ve fırsatlar sağladığını belirten Zelenskiy, Rusya’ya ve bu ülkeyle bağlantılı tüm insanlara, Rus savaş ekonomisine yönelik yaptırımlar ne kadar fazla olursa “zaferin o kadar hızlı elde edileceğini” sözlerine ekledi.

Yoruma kapalı.