Zelenskiy: Modern savaş uçaklarına ihtiyacımız var

Volodymyr Zelenskiy, halka hitaben yaptığı video konuşmasında, Rus ordusunun saldırılarının devam ettiğini ve Rus güçlerinin 27 Şubat sabahı Ukrayna’nın çeşitli noktalarına insansız hava aracı (İHA) saldırıları düzenlediğini kaydetti.

14 İHA’dan 11’inin imha edildiğini, Ukrayna hava savunma güçlerinin Rus hava, füze ve İHA saldırılarına en etkin şekilde karşı koymaya devam ettiğini belirten Zelenskiy, modern savaş uçaklarının uzay Ukrayna uçaklarının tam kontrolü için şart olduğunu vurguladı. .

Volodymyr Zelenskiy, gelişmiş savaş uçaklarının alınması halinde Rusya’nın saldırılarını daha etkili bir şekilde engelleyebileceklerine işaret ederek, “Bu nedenle modern savaş uçaklarına ihtiyacımız var ki devletimizin tüm bölgesini Rus teröründen koruyabilelim. Ortaklarımızla olan ilişkilerimizin bir parçası olarak, havacılık tabusu kalktığında gökyüzünü tamamen koruyabileceğiz.” dedi.

Özellikle Donetsk’te yoğun çatışmaların devam ettiğini söyleyen Zelenskiy, Bahmut ve diğer şehirleri savunmaya devam eden Ukraynalı askerlere minnettar olduğunu sözlerine ekledi.

Yoruma kapalı.

seo paket