Zelenski’den iftar açıklaması – Son Dakika Haberler

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelenski, dün Kiev bölgesindeki Kırım Tatar Kültür Merkezi olan “Birlik” binasında Ukraynalı Müslüman askerler, Kırım Tatar Millet Meclisi liderleri ve Müslüman din adamları temsilcileriyle birlikte Ukrayna devlet destekli iftar yemeğine katıldı.

UKRAYNA CUMHURBAŞKANI’NIN KATILIMLARIYLA HER YIL İFTAR YEMEĞİ VERİLECEK
Zelenski, işgalin başlangıcından bu yana önemli konuları ele aldığı geleneksel günlük millete hitaben yaptığı konuşmada, devlet düzeyinde verilen iftar yemeğine ilişkin şu açıklamalarda bulundu;
“Devletimizin resmi hayatına saygı geleneğine yeni bir gelenek ekliyoruz. Ukrayna’da ve dünyanın Müslüman toplumunda – farklı ülkelerden, farklı milletlerden – yüzbinlerce Müslüman mübarek Ramazan ayında oruç tutuyor. Gün batımından sonra iftar yemeği veriliyor. hizmet etti Bu, savaş koşullarında bile Ukrayna’nın her yerinde ve cephede de var.
Kırım Tatar halkı Ramazan ayına saygı duyar… Saygı her zaman karşılıklı olmalıdır.
Bu nedenle bu yıldan itibaren her yıl Ukrayna’da Cumhurbaşkanı’nın katılımıyla böyle özel bir anma etkinliği düzenlenecek. Bu da bugün ilk kez Kırım Tatar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Dünya bilmeli: Uluslararası ilişkilerde saygı ve düzen, Ukrayna’nın her yerinde olduğu gibi, ancak Ukrayna bayrağı Kırım’a geri döndüğünde, özgürlük olduğunda geri dönecektir.

ZELENSKİ: İFTAR TAHTASINI PAYLAŞMAK MUTLULUĞUNA SAHİP OLDUM
Ukrayna Savunma Kuvvetleri’nde herkesle birlikte savaşan “Ukraynalı Müslümanlar” askerlerimizi ödüllendirme şerefine nail oldum. Askerlerimiz, parlamento temsilcilerimiz ve tüm Ukrayna Müslüman toplumu ile iftar sofrasını paylaşmaktan onur duydum.”

Yoruma kapalı.