Yusuf İslam, depremde vefat edenler için Kur’an-ı Kerim okudu

İngiliz sanatçı, Kahramanmaraş depreminin duyulmasının ardından yayınladığı 3 mesajda Türkiye’ye destek verirken, son paylaşımında Kuran’da Bakara Suresi 155, 156 ve 157. ayetlere yer verdi.

Videonun altına “Kim bir can kurtarırsa tüm insanlığı kurtarmış gibi olur” notunu düştü. Ayet ayet tercümesiyle başlayan Yusuf İslam, depremin ölüm ve hayata dair gerçekleri yeniden keşfettirdiğinin altını çizerek, “Yılbaşı’nda binaların ağırlığı altında nefes almaya çalışan ailelerin ve çocuklarının akıl almaz görüntülerine baktığımızda. bir zamanlar mutlu mesut yaşadıkları, insanlığımızın ve imanımızın apaçık bir delilidir.Fakat Allah’ın rahmetinden de asla ümit kesmemeli ve ümit kesmemeliyiz.Depremciler şehittir, onlar için cennet bahçeleri hazırlanmıştır.Onlara orada asla endişe bulaşmaz. , şimdi vicdanımızla ve hayırseverliğimizle hareket etmeliyiz. Tanrı felaketin enkazından çıkabilir. Mümkün olduğu kadar çok hayat kurtarmak için çalışanları kutsasın. Yardım edebilecekleri herkes ellerinden geleni yapmalıdır, çünkü nerede olursa olsun ölüm ve yıkım, hala yaşam ve yeniden inşa etme olasılığı var”. o ifadeleri kullandı

Yusuf İslam, depremde hayatını kaybedenler için Bakara Suresi’nden ayetler okudu | video

Yusuf İslam’ın okuduğu ayetlerin tercümesi şöyledir:

“Mutlaka sizi biraz korku, açlık ve mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle imtihan edeceğiz. Sabredenleri müjdele! Kendilerine bir musibet geldiği zaman: “Biz Allah’a aidiz ve mutlaka O’na döneceğiz” derler. “. Bu, Rablerinin lütfu ve rahmeti içindir. İşte bunlar doğru yolda olanlardır.”

Özellikle sosyal medya hesapları üzerinden milyonlarca hayranına hitap eden pek çok yabancı sanatçı, depremin ilk gününden bu yana neredeyse her gün Türkiye’den destek istemeye devam ediyor.

Yoruma kapalı.