Yunanistan’da yeni kabine belli oldu

Yunanistan’da dün yapılan seçimlerde açık farkla yeniden başbakan seçilen Kyriakos Miçotakis yemin ederek yeni kabinesini açıkladı. Yeni hükümet sözcüsü Pavlos Marinakis, Miçotakis’in yeni kabinesini kamuoyuna açıkladı. Eski Dışişleri Bakanı Nikos Dendias Savunma Bakanı olarak, eski Dijital Denetim Bakanı Kyriakos Pierrakakis Savunma Bakanı olarak, Mitsotakis’in yakın arkadaşı Giorgios Gerapetritis Dışişleri Bakanı olarak, Kostis Hatzidakis Maliye Bakanı olarak, eski Eğitim Bakanı Niki Kerameus Adalet Bakanı olarak, eski Eğitim Bakanı Adalet Bakanı olarak ve İçişleri Bakanı Makis Voridis Devlet Bakanı olarak atandı.

Michalis Chrysochoidis Sağlık Bakanı, Theodoros Skylakakis Enerji ve Çevre Bakanı, Lina Mendoni Kültür Bakanı, Lefteris Avgenakis Tarım Bakanı, Olga Kefalogianni Turizm Bakanı, Christos Staikouras Altyapı ve Ulaştırma Bakanı ve Dimitris Keridis Göç Bakanlığı olarak atandı. .

YUNANİSTAN’DA 4 TÜRK PARLAMENTOYA GİRDİ
Yunanistan’da dün yapılan genel seçimlerde Türk kökenli 4 milletvekili adayı meclise girdi. Radikal Sol Koalisyon – İlerici İttifak (SYRIZA) adayı Özgür Ferhat ve Panhelenik Sosyalist Hareket (PASOK) adayı İlhan Ahmet Rodop, SYRIZA adayı Hüseyin Zeybek ve İskeçe’den PASOK adayı Burhan Baran meclise girmeyi hak ediyor.

Yoruma kapalı.