Yükselen Burç Hesaplama Hakkında Merak Edilenler

ASC Ascendant tam olarak doğum saatinizde bulunduğunuz coğrafi konuma göre, doğu ufkunda yükselmekte olan burca nispet edilen isimdir. 12 ev sistemine göre çizilmiş olan yıldız haritanızdaki ilk evinizdir. İnsanlar genellikle kendilerini dış burçlarına göre tarif ediyor olsalar da, dışarıdan bakılınca dışarıdan bakılınca daha farklı şekilde görünebilirler. Çünkü karşı tarafa nasıl göründüğümüz tam olarak yükselen burcumuzla alakalıdır.

Bilindiği üzere, gün ışığından daha fazla yararlanmak maksadıyla belirli zamanlara göre saatler ileri/geri alınırlar. Son yıllarda Türkiye’de bu ileri saat uygulaması sonlandırılsa bile, yükselen burcu hesaplanacak kişinin doğduğu sene bu tür bir uygulamanın yapılıp yapılmadığı netleştirilmeli ve tüm hesaplama buna göre yapılmalıdır.

Web sitemizin hesaplama aracıyla, herhangi bir astroloji bilgisine sahip olmanıza gerek kalmadan 1. Ev konumunuzu hesaplayabilirsiniz. Yapmanız gereken şey oldukça basit. Elbetteki doğum saatinizi doğru şekilde bilmeniz şartı ile. Web sitemizdeki yükselen burç bulma kısmına, doğduğunuz andaki saati ve doğum şehrinizi yazın, peşinden çıkan hesaplamayı yap butonunu tıklamanız kafidir.

Yükselen burç ASC (Ascendant) hesaplanması için gök günlüğü çizelgelerinden yararlanılır. Bu veriler astrolojiyi bilmeyenler için anlamlandırılması mümkün olmayan karmaşık içerikler içerir. Bu çizelgelerden tam olarak faydalanmak için astrolojide üst düzey bilgi ve deneyim sahibi olmak gerekir. Bu konuda kesin ve güvenli yöntemlerin başında bir astrologtan profesyonel hizmet almak ve çeşitli astroloji programları kullanmak gelir. Bizim astroloji yazılımımızı da bu iş için güvenle kullanabilir, yükselen burcunuzu net bir şekilde tespit edebilirsiniz.

Birinci evdeki burcun ne anlama geldiği ve hangi özellikleri desteklediği, hesaplama sonrasında elde edilen bilgilerle beraber verilmektedir. Yükselende konumlanan burcun önemi dış burçtan (Güneş burcu) daha çoktur diyenler azımsanamayacak çoğunluğu oluşturuyor. Çünkü astrolojik yorumlamalarda yükselen tespit edildikten sonra tüm ev konumlarının ayrıntıları da çıkarılabilecek demektir. Astroloji analizlerinde tahminler muhakkak yükselen burca (1. Ev) göre yapılır. Bu da 1. Evin ehemmiyet derecesini ortaya çıkaran yeterli bir göstergedir. Doğduğunuz şehir ve doğum saati bilgilerinizi girerek mutlaka yükseleninizi tespit edin veya ettirin. Bu hesaplama, kendinizi daha iyi anlamanızı, dış dünyaya nasıl bir izlenim verdiğinizi çabucak bilmenizi mümkün hale getirir.

Bazen internette yükselen hesaplama yolları ararken kimi basit çizelgelerle karşılaşmışsınızdır. Yükselen burcun tespit edilmesi konusunda net bir netice ortaya koyan sanıldığı gibi basit bir yükselen burç bulma tablosu yoktur esasında. Bulduğunuz bir tabloda, coğrafi koordinata yer verilmiyor ve yalnızca Güneşin konumu ve 2 saatlik arayla yükselen sıralaması yapılmışsa güvenmeyin. Çünkü gerçek yükselen burç bulma işleminde enlem/boylam derecesi, yerel saat farkı ve dolayısı ile de mevsimsel saat uygulaması hesaba katılmak zorundadır.

Güneş Burcu Nedir? En İyi Güneş Burcu Hesaplama Servisi

Güneş, astrolojik sistemdeki en büyük güç olduğu gibi, bir doğum (natal) haritasında da en önemli güç olarak yorumlanır. Güneş’in konumu, iç dünyanızla ve yaşadığınız sürece kim olmak için evrimleştiğinizle ilişkilendirlir. Enerjinizi toplumla hangi yöntemlerle paylaşıma sunduğunuzu ortaya çıkarmakla beraber sahip olduğunuz değerlerin, amaçladığınız şeylerin ve benlik duygunuzun temel taşını oluşturur. İhtiyarladıkça, Güneş burcunun etkisi artar çünkü, gerçekte kim olduğunuz özelinde kendinizi daha iyi anlama olgunluğu kazanırsınız. Güneş’in bulunduğu burcunuz doğal karakterinizi ve yaşamınızın genel seyri esnasında stabil kalan içsel özelliklerinizi belirler. Bu özellikler sizin aslında dışarıya bakan öz varlığınızdır. Aslında ışık ve enerji kaynağımız olan Güneş, Güneş Sistemi’nin ortasında bulunur ve aynen bu şekilde Güneş’in bulunduğu burcunuz da eşsiz şahsi merkezinizi belirtir. Güneş’ten gelen özelliklerinizi anlayabilmek için websitemizdeki Güneş burcu hesaplama aracından yararlanabilirsiniz.

Ay Burcu Nasıl Bulunur? Ay Burcu Nedir?

Şahsınızın yahut doğum bilgilerini bildiğiniz birinin duygusal yapısını anlamak için, web sitemizdeki Ay burcu hesaplama yazılımından faydalanabilirsiniz. Eğer natal haritanızdaki Ay’ın hangi burçta olduğunu bilmek istiyorsanız doğum tarihinizi yazmanız gerekiyor. Ardından göster butonuna tıklayın. Eğer bir başkasına ait Ay burcu raporuna ulaşmak isterseniz o kişiyle alakalı doğum saatini, Ay’ın şuan için hangi burçta olduğunu merak ediyorsanız, mevcut tarihin bilgilerini hesaplama formuna girmeniz gerekiyor. Bu işlemden sonra o tarih içerisinde Ay’ın bulunduğu burcu ve o konumda ne şekilde yorumlandığını okuyabilirsiniz.

Tüm astrolojik hesaplamalarda olduğu gibi, Ay burcunun bulunması için de doğum bilgilerinin net şekilde bilinmesi şartı vardır. Bu kısmın doğru olması son derece önemlidir, çünkü yalnızca küçük bir saat farklılığı farklı bir burcu gösterebilir, bu nedenle emin olmak için kesinlikle özenli davranılması gerekir. Kesin doğum saati bilgilerine sahipseniz, sitemizdeki gibi saygın bir hassas hesaplama sistemi doğru sonucu almanızı sağlayacaktır.

Bir doğum haritasındaki Ay burcu bilinçaltımızı ifade ediyor olması sebebiyle duygusal alanlarımızla alakalı pekçok hadise Ay burcumuzla tam olarak alakalıdır ki, bize keyif veren şeyler ve alışkanlıklarımız dahi burçlardaki Ay’ımızın tesiriyle gündeme gelen konular arasındadır. Hislerimizi etkilediği için, yaşamımızın tüm alanlarını ciddi manada etkisi altına alabilir fakat, daha önemlisi kurduğumuz ilişkiler üzerinde etki sahibi olmasıdır. Astroloji haritalarındaki Ay burcu özellikle sevgi anlamındaki beklentilerimizi, beslenme türümüzü ve duygusal manada rahata erme yöntemlerimizi de yönlendirir.

Ay’ın sembolik manada koruyucu olarak Güneş etrafında dolaşması ve Güneş’in ışıklarını yansıtması gibi, haritamızdaki Ay da korunma yöntemlerimizi, kendimizi nasıl güvende ve rahat hissettirdiğimizi gösterir.

Duygularla alakalı pekçok konuda etkili olan Ay’ın natal haritadaki yeri astrolojiyle ilgilenenlerin özellikle inceledikleri temel konulardandır. Astrolojik haritada, Ay’ın yer aldığı burç, özellikle insanlara duygusal olarak nasıl reaksiyonlar verdiğimizi ortaya koyar.

Merkür Burcu Analizi Nedir? Ne Anlama Gelir?

Doğum haritasındaki Merkür, öğrenme, bilgiyi toplama ve insanlarla temasa geçme şeklimizde etkisini gösterir. Bulunduğu burca göre Merkür’den aldığınız tesirleri anlayabilmek için Merkür burcu öğrenme programımız aracılığı ile hesaplama işleminizi yapmanız gerekir. Haritadaki yerleşimine göre değişik özellikler gösteren Merkür burcu, zeka anlamındaki donanımımızı ve bu zekamızı hangi tarafa yönlendirdiğimizi gösterir. Biriyle ilk defa konuştuğumuzda, aslında dış burcu ile değil, Merkür burcuyla karşılaşırız. Merkür konumumuz düşünce tarzımızı, yazman yeteneğimizi ve diğer insanlarla iletişim kurma yöntemimizi yönetir. Merkür burcumuz iletişim yöntemimiz üzerinde etkili olduğundan, ve düşünce sürecimizi temsil ettiğinden dolayı, hayatımızın tüm alanlarında etkindir.

Ücretsiz Astrolojik Yorumlu Venüs Burcu

Haritadaki Venüs’ün yerleşimi değerleri yönettiğinden estetik ve parayla ilişkimizi yönetir. Ama belki de daha önemlisi, Venüs burcumuz sevgiden anladıklarımızı, şefkat gösterme biçimimizi, aşkı nasıl yorumladığımızı gösterir. Aşık olduğunuz kişiyle aranızdaki romantik uyumu anlamak için Güneş’e göre yorum yapmak en basit yöntemdir ancak, Venüs burcu hesaplaması yapmak direkt olarak aşkın merkezine inmenin en geçerli yöntemidir. Venüs gezegeni hareket halinde iken, bir günde ortalama olarak bir derecelik yol kateder. Bu durum her burçta hemen hemen bir ay kaldığı manasına gelir. Ayrıca 18 ayda bir kez retro hareketi yapar ki, Venüs’ünüzün kesin konumunu belirlemenin en kestirme yöntemi doğum haritanıza bakmak doğum sırasında hangi burçta olduğunu anlamak için bir Venüs burcu hesaplama yazılımı kullanmaktır.

Mars Burcu Tüm Burçların Yorum ve Hesaplamaları

Astrolojik haritadaki Mars’ın katkılarını anlamak, nasıl hareket ettiğiniz ve motivasyon kazanmak için ihtiyacınız olan şeylerle alakalı bilgilendirici niteliktedir. Bu bilgiler, enerji yüklenmenize ve yaşamınızı daha kolay hale getirmenize olanak sağlayabilir. Mars pozisyonunuzu hızlı bir şekilde tespit etmek için Mars burcu hesaplama uygulaması kullanmakta önemli derecede fayda vardır. Mars yüksek hızda hareket eden bir astrolojik cisimdir ve ne zaman ve ne sıklıkta gerilediğine bağlı olarak iki ila yedi ay arasında bir burçta kalabilir. Mars’ın tüm burçlar kuşağını kat etmesi ortalama iki yıl sürer. Bu 2 yıllık döngüyü net olarak saptayabilir, şu anda neler yaşadığınıza ve nasıl hissettiğinize göre farkındalığınızı geliştirirseniz, sonraki Mars etkisinde nasıl hareket edeceğiniz ve enerjinizi nasıl kullanacağınız ile ilgili ipuçları almış olursunuz.

Astroloji ve Burçlar – Jüpiter Burcu Hesaplama

Haritadaki Jüpiter’i tespit etmenin birkaç yolu bulunmaktadır. İnternet tabanlı bir astroloji uygulamasından yararlanarak tek tıklamayla Jüpiter’inizin konumunu kolayca bilebilirsiniz, tabiki doğuma ilişkin verilerinizi bilmek durumundasınız. Bununla beraber Jüpiter hesaplama tablosunu kullanarak tarihlere ​​de göz atabilirsiniz. Astroloji haritanız elinizdeyse Jüpiter’inizin yerleştiği konumu buradan da tespit edebilirsiniz. Eğer yorumlarıyla birlikte bu yerleşime detaylıca göz atmak isterseniz Jüpiter burcu tespit etme uygulamamızı kullanabilirsiniz. Jüpiter’in haritadaki konumu sizinle ilgili bilinenden çok daha fazla bilgi verir, algınızın açıklığını ve bilincinizi yükseltme metodlarını gündeme getirir. Genişleme anlamı taşıyan Jüpiter genelde bu özelliği ile birlikte üst düzeyde doğruluk ahlakı da verir. Jüpiter burcunuzu iyi anlamış olmanız, daha fazla şansı kendinize çekmenize yardım eder.

Satürn Burcu Hesaplama Programı Ücretsiz Servis

Satürn, devrini uzun sürede tamamlayan bir gezegen olup, her bir burçta ortalama iki sene altı ay konaklar ve baştaki konumuna yeniden dönmesi 28 ila 29 yıl sürer. İşte bu tekrar geliş anına Satürn’ün Dönüşü adı verilir ve bu bir reşitlik süresidir. Satürn’ün bu devri aynı yaş grubundakilerin birbiriyle benzer hayat dersleri öğrendiği şeklinde kabul edilir. Websitemizde bulunan Satürn burcu hesaplama sistemi aracılığıyla Satürn’ün konumlandığı pozisyonu bulabilirsiniz. Natal haritada, Satürn’ün konumu, kendi sınırlamalarımızı, korktuğumuz şeyleri ve sorumluluk hislerimizi ortaya koyar. Satürn’ün bulunduğu burç sorumluluklarımızla olan ilişkimizi izah edebilir ve bununla birlikte, doğal bir şekilde ifade edemediğimiz ve üstelik kişiliğimize ait olarak kabul ettiğimiz özelliklere de işaret edebilir.

Doğum Haritası Hesaplama Programı Ücretsiz Yorumlama

Ephemerisler (gök günlüğü) belli tarihlere göre Güneş ve diğer gezegenlerin pozisyonlarını görmek için kullanılan teknik bilgilerden oluşur. Bu tabloları inceleyerek, gezegen konumlarını görebilirsiniz yine de, gerek haritayı tam manada çıkarmak ve gerekse işaretleri okuma ve yorumlama konusunda tıkanıklık yaşayabilirsiniz. Haritadaki teknik tabirlerin okunması yalnızca profesyonel astrologlar tarafından yapılabilecek son derece zor bir iştir. Bu alanda uzman astrologlardan profesyonel danışmanlık hizmeti alabilir sitemizde sunduğumuz ücretsiz hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

Güneş, Ay ve gezegenlerin konumları her saniye değişse bile, kişisel doğum haritaları belli bir zaman dilimine bağlı kalınarak uzayın bir resmi niteliğinde olduğu için sabittir ve değişmez.

Astrolojik harita çıkarmak uzmanlık gerekliliği içeren, oldukça zor bir işlemdir. Bu nedenden dolayı sıradan bir kişinin kişisel doğum (natal) haritasını çıkarması, gereken astrolojik donanımlara sahip olunmadığı sürece olasılık dahilinde değildir. Sevindirici olan şu ki, teknolojik destek sayesinde tüm hesaplamaları sizin yerinize yapabilecek yazılımlar üretilmiştir. Bizler de uygulamamızı kendi natal haritanızı en kısa yoldan çıkarabilmeniz için tasarladık.

Astroloji sahasında uzman değilseniz bile şahsınıza özel detaylı ve yorumlu astroloji haritanızı çıkarabilirsiniz. Haritanızı hesaplamak için doğduğunuz ana ilişkin gün, ay, yıl ve saat bilgilerini ve doğduğunuz yerin coğrafi konumunu seçmeniz yeterlidir. Yıldız haritamı göster butonunu tıklamanız halinde derhal haritanız ekranda görünecektir.

Basitçe tarif etmek gerekirse ücretsiz bir doğum haritası astroloji ilminde uzmanlaşmış kişilerin tecrübe ve bilgilerinin teknoloji yardımıyla özel yazılımlara aktarılarak sunulan türüdür.

Bir zamanlar ileri düzey astroloji bilenlerin ephemeristen yararlanarak uzun uğraşlar sonucu çıkarmak zorunda kaldıkları doğum haritalarını, bu zamanda teknolojinin de yardımıyla astroloji bilgisi olmayanlarca bile hesaplamak ve detaylı yorumlarını incelemek mümkün hale geldi.

Doğum haritalarındaki pozisyonların astrologların yorumuna açık kısımları olsa da, aslında genelde çok yakın anlamları ifade eder. Bundan dolayı yüzde yüz olmasa bile farklı astrologların verdiği bilgiler hemen hemen örtüşür diyebiliriz.

İnternette yayında olan pek çok doğum haritası yorumlama uygulaması bulunmakta. Bu servislere baktığımızda, önemli bir çoğunluğunun sadece ev dağılımları, gezegen konum ve açılarını gösterdiğini, ancak bu değerlerin hangi yön ve alanda yorumlanması gerektiğini herkesin anlayacağı biçimde ortaya koymakta yetersiz kaldığını görüyoruz. Oysa ki yeterli astrolojik bilgiye sahip olmayanlar yorumlamalı doğum haritası sonuçlarını bilmek isterler. Bu bilinçle bizler de astroasist.com olarak kolay anlaşılır yorumları kapsayan bir ücretsiz doğum haritası servisi olarak yayınlarımızı sürdürüyoruz.

Yıldız haritası çıkarılması için gereken doğum saati bilgisinin doğru olması kesin bir öneme sahiptir ki, bazen üç beş dakikalık farklılığın bile tüm gezegen ve burç konumlarını doğrudan etkileyeceğini bilmek gerekir. Doğum haritalarının en iyi şekilde çıkarılması ve yorumlarının ortaya konulabilmesi için, kişinin doğduğu anın tam olarak bilinmesi şarttır. İnternet sitemizde ücretsiz olarak kullanıma sunduğumuz doğum haritası programı da, yıl, ay, gün, saat ve dakika olarak gireceğiniz bu verilere göre kişiye özel natal (doğuma) harita sonucunu anlamlarıyla beraber vermektedir.

Doğum haritası bir kimsenin doğum anında bulunduğu bölgenin coğrafi konumuna göre astrolojik açıdan etki eden gezegen ve yıldızların bulunduğu noktaları ve aralarındaki ilişkileri gösteren bir haritadır.

Yoruma kapalı.