Yanak dolgusunda bilinmesi gerekenler

Yanak dolgusunda bilinmesi gerekenler – Sıhhat Haberleri

Yanak dolgusunda bilinmesi gerekenler

Dolgu enjeksiyonu vücutta zaman içinde oluşan oluk, kırışık ve hacim eksikliklerinin giderilmesi için kullanılır. Dolgu, cildin daha genç bir görünüme ulaşması için meydana getirilen ameliyatsız tedavi yöntemlerindendir.

Dolgu nedir?

Dolgu, cildin daha genç bir görünüme ulaşması için meydana getirilen cerrahi olmayan işlemdir. Genel olarak kırışıklıkların giderilmesi için kullanılan dolgular botoks ile uygulanabilir ek olarak yüzün tekrardan şekillendirilmesinde ve yüz hatlarının belirginleştirilmesinde de kullanılır.

Hangi bölgelere uygulanır?

Çoğu zaman yanak, göz çevresi, dudak dolgusu yaygın olarak uygulanan bölgelerdir. Dolgular ek olarak ellerde görülen yaşlanma belirtilerinin ve sivilcelerden kaynaklı oluşan boşlukların giderilmesinde de kullanılır. Vücudun organik olarak ürettiği fakat yaşlanmayla beraber üretimi azalan hyalüronik asit sebebiyle oluşan kırışıklıkların giderilmesi için cildin üst katmanlarına hyalüronik asit bazlı jellerin enjekte edilmesiyle uygulanan bir işlemdir.

Dolgunun kalıcılık süresi ne kadardır?

Dolgular genel olarak iki kategoride incelenir: Kalıcı dolgu ve kalıcı olmayan dolgu. Aslına bakarsak uygulanan dolgunun kalıcılık süresi kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Kalıcı olmayan dolgular 6 ile 25 ay içinde tesir gösterirken, kalıcı dolgu 10 seneye kadar tesirini izah edebilir. Kalıcı dolgu plastik cerrahlar ve hastalar tarafınca pek tercih edilmez.

Dolgu iyi mi uygulanır?

Tedaviye başlanmadan hastanın genel sağlığı değerlendirilir. Tedavinin en doğru şekilde yapılabilmesi için genel sıhhat durumu oldukca önemlidir. Tüm planlamalar yapıldıktan sonrasında işlem yapılacak bölgeler işaretlenir. Bir çok dolgu ürünü işlemin daha rahat gerçekleşebilmesi için bununla beraber lokal anestezi ihtiva eder. Meydana getirilen işlem ortalama 15 dakika sürer ve tesirleri anında görülür.

Dolgunun avantajları nedir?

Öteki kırışık giderici metotlarla karşılaştırıldığında dolgu, daha kalıcı ve hatasız bir işlemdir. Derin kırışıklıkların ve yara izlerinin giderilmesinde bu işlemle en iyi sonuca ulaşılır. Yalnız uygulanan dolgu ürünü de güvenilir, tüm testlerden geçmiş, onay belgesi olan bir marka olmalıdır. Ek olarak yüz kaslarınızda mimik kaybı benzer biçimde tesirleri de yoktur, vücut dostu bir işlemdir ve yan tesir görülme ihtimali oldukca düşüktür. Netice olarak yüz gerdirme operasyonlarında da dolgu seçeneği sizin için iyi bir alternatif olacaktır.

Yoruma kapalı.

seo paket casibom