Xiaomi güncelleme desteği sunmayı sürdürüyor

Xiaomi güncelleme desteği sunmayı sürdürüyor

Buna nazaran Android 11 işletim sistemi tabanlı MIUI 12.5E işletim sistemiyle piyasaya sürülen her iki telefonda, gelen MIUI 13 güncellemesiyle Android 12’ye kavuşmuş oldular.

Aslına bakarsak her ne kadar bu iki telefon değişik isimlerle isimlendirilmiş olsalar da, gerçekte aralarındaki farkın yalnız batarya ve süratli şarj teknolojisinden kaynaklandığını hatırlatalım. Öyleki ki, Xiaomi 11i modelinde 67W süratli şarj destekli 5.160mAh batarya tercih edilmişken, Xiaomi 11i Hypercharge modelinde ise 120W süratli şarj destekli 4.500mAh batarya kullanılmıştı.

Bunların haricinde her iki telefonun da 6,67 inç büyüklüğünde, 120Hz yenileme hızına haiz Full HD+ AMOLED ekran ile geldiğini ve güçlerini Dimensity 920 yonga setinden aldıklarını hatırlatalım.

Ek olarak telefonların arka yüzeyinde 108MP + 8MP + 2MP şeklinde üçlü bir yapının ön yüzeyinde ise 16MP’lik tek bir kameranın bulunduğunu da izah edelim. Parmak izi sensörünün yan tarafta bulunan güç düğmesinin üstüne entegre edilmiş olduğu telefonlar bugüne dek oldukça iyi bir satış performansı göstermişlerdi. Bakalım Android 12 güncellemesi bu telefonlara olan talebi arttırabilecek mi?

Yoruma kapalı.