Worldwide Developers Conference’ın yankıları devam ediyor

Worldwide Developers Conference’ın yankıları devam ediyor

Bugün ortaya çıkan yeni bir bilgiye bakılırsa, yeni işletim sistemiyle beraber artık iPhone kullanıcıları istenmeyen SMS ve MMS’lere karşı fazlaca daha korunaklı hale gelecek. Akıllı telefon çağının en büyük hastalıklarından önde gelen SMS’leri topyekün kapatmak olmuyor zira hala onay şifreleri ve birçok mühim ileti bu kanallar vasıtasıyla geliyor.

Öte taraftan bu SMS’lerin tamamını dikkate alıp izlemek de fazlaca mümkün değil zira derhal her gün sayısı onları geçen spam ve reklam içerikli SMS yağmuruna tutuluyoruz. İşte öteki tüm kullanıcılar şeklinde iPhone kullanıcıları da uzun bir süredir bu sorunlardan şikayetçi. Üçüncü parti uygulamalarla soruna çözüm bulmaya gayret gösteren iPhone kullanıcılarının imdadına ise gene Apple yetişecek.

iOS 16’nın kaynak kodlarının incelenmesiyle ortaya çıkan yeni bilgilere bakılırsa, bundan sonrasında iPhone kullanıcıları için spam SMS’lerin bildirilmesi fazlaca daha kolay olacak. Apple ise, kendisine gelen bu geri bildirimleri operatör şirketleri ile paylaşarak bu spam kanalların müşterilerine ulaşmasını zorlaştıracak.

Söz mevzusu özellik şu an için yalnız ABD Birleşik Devletleri’nde etkin olarak görülüyor. Sadece iOS 16’nın tam sürümünün paylaşılmasıyla beraber, bu özelliğin de dünya geneline yayılması umut ediliyor.

Yoruma kapalı.

seo paket casibom