Venezuela Petrol Bakanı El Aissami görevinden istifa etti

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan El Aissami, yolsuzluk iddialarına açıklık getirmek için görevinden ayrıldığını belirterek, “Bu sürece tam destek ve eşlik etmek için petrol bakanlığından istifamı sunmaya karar verdim” dedi. ifadesini kullandı.

El Aissami, Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro’ya bağlılığının altını çizerek, “Devrimci bir siyasetçi olarak, Başkanımız Nicolas Maduro’nun yürüttüğü bu kutlu mücadeleyi desteklemek için kendimi PSUV liderliğine adıyorum.” değerlendirmesini yaptı.

Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi’nin başkan yardımcısı Diosdado Cabello da bir basın açıklamasında, iş yolsuzluk söz konusu olduğunda, kim olursa olsun herkesin üzerine gideceklerini söyledi.

Cabello, “Yolsuzluğa karşı mücadelede saklayacak hiçbir şeyimiz yok. Devrim bu sahtekarlıkla mücadele etmelidir. Chavez ve Maduro hükümetlerinin yolsuzluğa karşı mücadelesi hiç bu kadar etkili olmamıştı.” dedi.

Devlet tarafından işletilen VTV’nin bildirdiğine göre, Ulusal Yolsuzlukla Mücadele Polisi dün Ulusal Kripto Varlıkları Müfettişliği’nin (SUNACRIP) eski başkanı Joselit Ramirez’in yanı sıra PDVSA’ya yönelik yolsuzluk soruşturmasının bir parçası olarak iki yargıç ve bir belediye başkanını tutukladı.

El Aissami, 28 Nisan 2020’de Devlet Başkanı Maduro tarafından ülkenin petrol bakanı olarak atandı.

Yoruma kapalı.

seo paket casibom