Twitter’dan algı operasyonu itirafı – Son Dakika Haberler

SABAH Gazetesi Twitter’da nasıl algı operasyonları yapıldığını deşifre etti. İstihbarat raporlarında, 6 Şubat-13 Mart tarihleri ​​arasında bilgisayar destekli bot hesaplar aracılığıyla 5 milyon 362 bin 730 gündem maddesi eylemi yapıldığı, botların yüzde 27’sinin FETÖ ve PKK’ya ait hesaplar olduğu ortaya çıktı. Olayların 14 Mayıs cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinden kısa bir süre öncesine denk gelmesi akıllarda soru işaretleri uyandırdı.

ELON MUSK AÇIKLANDI
SABAH gazetesinin başlattığı yayınların Daily Sabah tarafından dünyaya duyurulmasının ardından Elon Musk, sosyal medya hesabından konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Musk, algoritmalarda manipülasyon olduğunu dolaylı olarak kabul ederken, yeni bir düzenleme içerisinde olduklarını da kaydetti. Musk dün yaptığı gönderide, “Algoritma Pasifik saatiyle öğlen açık kaynağa geçiyor” dedi.

ONAYLADI
ABD’li milyarder Musk, geçtiğimiz aylarda Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldı. Musk daha önce sosyal medya hesabından Twitter’ın sunduğu algoritma ile kullanıcıların bilmeden manipüle edildiğini söylemiş ve Twitter’ın algoritmasının açık kaynak olmasını istediğini söylemişti.

Yoruma kapalı.

seo paket casibom