Twitter Musk ile uzun süreli bir yasal savaşa hazırlanıyor

Twitter Musk ile uzun süreli bir yasal savaşa hazırlanıyor – Teknoloji Haberleri

Şimdi, SEC ile yeni bir dosyalamada Twitter daha da ileri giderek Musk’ın eylemlerini “geçersiz ve haksız” olarak nitelendiriyor

Musk ve avukatları daha ilkin şirketi platformundaki bot ve düzmece hesapların sayısı hakkında “yanlış ve yanıltıcı” açıklamalar yapmakla suçlamıştı. Kanıt sunmadan, bot sayısının Twitter’ın belirttiğinden “çılgınca daha yüksek” olabileceğini iddia ettiler.

Şimdi, Twitter’ın avukatları bu iddialara cevap vermekle meşgul.. Musk’ın avukatlarına yazdığı bir mektupta Twitter, anlaşmanın kendi tarafında bir mesele olduğu konusunu reddediyor ve aslen, Musk’ın bizzat kendisinin “bilerek ve kasti olarak sözleşmeyi maddi olarak ihlal ettiğini” belirtmeye devam ediyor. Öteki hükümlerin yanı sıra Musk’ın Twitter’ı yada çalışanlarını kötülemesinin yasak bulunduğunu belirten maddeye atıfta bulunuyor.

Bu iddianameler, Twitter’ın Musk ile uzun süreli bir yasal savaşa hazırlandığının son olarak işareti. Musk ile olan destan başladığından beri Twitter’ın hisse fiyatına milyarlarca dolarlık bir darbe ile karşı karşıya olan firmanın yönetim kurulu, Musk’ı anlaşmaya uymaya zorlamak için dava açacağını söylemiş oldu. Şirket, şirket birleşmelerinde uzmanlaşmış yeni bir hukuk şirketi bile tuttu. Sadece yasal bir savaşın Musk’ın Twitter’a hakikaten haiz olmasıyla sonuçlanıp sonuçlanmayacağı hala fazlaca belirsiz.

Yoruma kapalı.