Türkevi saldırısında güvenlik skandalı – Son Dakika Haberler

Türkiye’nin New York Başkonsolosluğu ile Türkiye’nin BM Daimi Temsilciliği’nin bulunduğu Türk Evi’ne düzenlenen saldırıyla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor. Kimliği belirlenemeyen saldırgan, binanın birinci katındaki iki giriş kapısı ile sokağa bakan 10 pencereyi kırdı. Amerika’nın Sesi’nin bildirdiği üzere, Türk güvenlik güçlerinin sadece binanın içine müdahale etme yetkisi olduğu için saldırı New York polisine bildirildi. Saldırgan, polis gelene kadar ortadan kayboldu. Binanın NYPD tarafından korunmadığı ortaya çıktı. Saldırganın levye yerine tabanca kullanmış olabileceği iddia edildi ve bu bir güvenlik skandalıydı.

YAYINLANAN GÖRÜNTÜLER
New York Başkonsolosluğu, yeni Türk binasının açılmasının ardından güvenlik nedeniyle bulunan polis karakolunun değiştirilmesi için New York Polis Müdürlüğü’ne defalarca yapılan taleplere rağmen başarısız bulundu. Öte yandan New York Polis Departmanı (NYPD), Turkevi’ye saldıran kişinin görüntülerini paylaşarak olayla ilgili bilgisi olanların ihbar hattını aramasını istedi. Yayınlanan görüntülerde, şahsın metro istasyonundan çıkış anlarına yer verildi.

BM VE ABD’Yİ KINIYORUZ
New York Belediye Başkanı Eric Adams, Türkevi’ni ziyaret etti. Öte yandan ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkevi’ne yönelik saldırıyı kınadı. Birleşmiş Milletler (BM) de saldırıyı kınadı ve ilgili New York yetkililerinden olayı etraflıca araştırmasını istedi.

19 MİLYON DOLAR TAZMİNAT ÖDENECEK
Akıl sağlığı sorunları olan Christian Glass isimli gencin şerif yardımcısı tarafından öldürülmesiyle ilgili ABD’de dava açıldı. 22 yaşında hayatını kaybeden Glass, ailesinden 19 milyon dolar alacak.

Yoruma kapalı.

seo paket casibom