Turhan Çömez İYİ Parti’ye katıldı, rozetini Meral Akşener taktı

Meral Akşener ve Turhan Çömez

Kaynak, İYİ PARTİ

12 Ekim 2022, 13:58 +03

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski doktoru ve 22. Dönem AKP Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, İYİ Parti’ye katıldı. Turhan Çömez’e rozetini İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener taktı.

Turhan Çömez, İYİ Parti Meclis Grup Toplantısı’ndaki törende yapmış olduğu konuşmada, “Türkiye’yi tekrardan ayağa kaldıracak ve bu aziz millete hak etmiş olduğu refahı, huzuru, itimatı ve mutluluğu yaşatacak olan bu görkemli kadro ve onun lideri ile omuz omuza savaşım etmekten onur duyacağım” dedi.

Meral Akşener ise Çömez için “Turhan Bey pergelinin ucunu hep milletimize, devletimize ve bu ülkenin ebed müddet sağ kalmasına dayamıştır. Hakkaten her insanın korkmuş olduğu bir dönemde, Türk ordusuna karşı kumpas kurulduğu dönemde direnmiştir. Uzun seneler sürgüne mahkum kalmıştır” dedi.

Akşener, Çömez’e hitaben, “Aramıza konuk olarak gelmedin. Bu hareketin asli unsuru olarak buradasın. Sefalar getirdin. Güç kattın. Tanrı utandırmasın” dedi.

Turhan Çömez kimdir?

14 Kasım 2002 – 3 Haziran 2007 tarihleri içinde milletvekili olarak vazife meydana getiren Turhan Çömez, AKP içinde bazen yapmış olduğu çıkışlarla biliniyordu.

Turhan Çömez, AKP Meclis Grup Toplantısı’nın basına kapalı bölümünde seçim bölgesine kaynak aktarımında ve Gemlik Gübre A.Ş.’nin özelleştirilmesindeki uygulamalar mevzusunda Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’a yönelttiği eleştiriler ve kıymetli taş ithalatında verginin sıfırlanmasına ilişkin soruları sebebiyle, 28 Şubat 2008’de AKP Ortaklaşa Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti.

Kurul, “partiyi minik düşürdüğü nedeni öne sürülerek” Çömez’i 8 Nisan 2008’de AKP’den ihraç etmişti.

Fikir kuruluşu Ankara Enstitüsü’nü kuran Çömez hakkında, 1 Temmuz 2008’de Ergenekon soruşturması kapsamında soruşturma emri çıkarılmıştı.

Bu sırada İngiltere’de olan ve dil eğitimi gören Çömez’in siyasal sığınma başvurusu kabul edilmişti.

İngiltere’de doktorluk meydana getiren Çömez, 2019’da Ergenekon davasında beraat etmişti.

Meral Akşener ve Turhan Çömez

Kaynak, İYİ PARTİ

Yoruma kapalı.

seo paket casibom