Trump, hakkındaki soruşturma nedeniyle jüri önünde ifade vermeye çağırıldı

Trump’ın avukatı Joseph Tacopina, AP’ye Manhattan bölge savcılığının müvekkilini söz konusu soruşturma için önümüzdeki hafta büyük jüri önünde ifade vermeye çağırdığını doğruladı.

Tacopina, bunun benzeri görülmemiş bir soruşturma olduğunu savundu: “Bu, adalet sistemini buna karşı nasıl silahlandırdıklarının başka bir örneği ve bu hiç de adil değil.” açıklamasını paylaştı.

Savcıların soruşturmasını “olmayan bir şey hakkında gürültü yapmak” olarak değerlendiren Tacopina, davanın hiçbir dayanağı ve hukuki dayanağı olmadığını söyledi.

Trump, sosyal medya hesabında soruşturmayla ilgili “yozlaşmış, etik dışı ve silahlı adalet sistemi” gibi açıklamalar kullanarak, “Kesinlikle yanlış bir şey yapmadım” dedi. açıklamasını paylaştı.

2024 başkanlık seçimleri için adaylığını açıklayan Trump, soruşturmayı “Cumhuriyetçi Parti içindeki lideri açık ara devirmeye çalışan siyasi bir cadı avı” olarak çarptı.

SUS HİSSESİ ÖDEME OLAYI

Porno yıldızı Stormy Daniels, 2016 yılında Trump’la cinsel ilişkiye girdiği iddiasıyla ilgili sessiz kalmak için 130 bin dolarlık bir anlaşma imzaladığını, ancak anlaşmanın Trump tarafından imzalanmadığı için geçersiz olduğunu söyledi.

Trump, Daniels’ın iddialarını reddederken, 2016 kampanyasından önce Trump’ın avukatlığını yapan Michael Cohen, Daniels’a Trump adına kendi hesabından 130.000 dolar ödediğini doğruladı.

Cohen, daha sonra Trump şirketleri tarafından ikramiyelerle birlikte yaklaşık 420.000 $ geri ödendiğini iddia etti.

Aralık 2018’de Trump kampanyası soruşturmasında “yalan söylemek” ve “vergi kaçırmak” suçlarından tutuklanan Cohen, mahkemede 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı ve cezasını çekmek üzere Mayıs 2019’da Otisville Federal Hapishanesi’ne yollandı.

O yıllarda federal savcıların Trump hakkında soruşturma açmasına gerek yokken, Manhattan bölge savcılığı “sessizlik ödemesi” olarak bilinen soruşturma dosyasını açtı.

Yoruma kapalı.

seo paket casibom