Tayvan liderinin ABD ziyareti sonra Çin ordusu harekete geçti: Açık açık uyardılar

TAYVAN DUYURDU: ADA ÇEVRESİNDE 71 UÇAK, 9 KABLO

Tayvan Savunma Bakanlığı, dün gece yarısından bugün akşama kadar Çin’e ait 71 uçak ve 9 savaş gemisinin adada dolaştığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 71 uçaktan 45’inin Tayvan Boğazı’ndaki tarafların etki alanlarını sınırladığı iddia edilen hava ve deniz hattını kuzey, orta ve güneyden geçerek Tayvan’ın ilan ettiği bölgeye uçtuğu belirtildi. Hava Savunma Tanımlama Bölgesi” (ADIZ).

Tatbikatta, kara kuvvetlerine bağlı ÇHC’ye ait füze bataryaları, donanma muhripleri, fırkateynler ve füze botları ile kara konuşlu gemisavar füze sistemleri, hava kuvvetleri savaş uçakları, erken uyarı uçakları ile tank ve füze kuvvetlerinin güdümlü olarak yer aldığı bildirildi. füze sistemleri.

Tayvan’ın karşı kıyısında yer alan Fucien Eyaleti Deniz Güvenliği İdaresi, Tayvan’ın kuzeyindeki Fucou şehri açıklarında yerel saatle 08:00: 00-12:00 arasında gerçek silah ve mühimmatla askeri tatbikat düzenleneceğini duyurdu. zaman.

Açıklamada, tatbikatların 11, 13, 15, 17 ve 20 Nisan tarihlerinde tekrarlanacağı belirtilirken, belirtilen tarihlerde sivil ve ticari tüm gemilerin bölgeye girmemesi istendi. Tayvan kontrolündeki Matsu Adaları yakınlarında yapılacak tatbikat serisine ek olarak, 10 Nisan’da Çin kontrolündeki Pingtan Adası çevresinde gerçek silah ve mühimmatla tatbikatların yapılacağı bildirildi.

Yoruma kapalı.