Suriye-Türkiye normalleşmesi ile ilgili Rusya’dan flaş açıklama: Destekliyoruz

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Mısır temasları kapsamında görüştüğü Mısır Dışişleri Bakanı Sameh Shoukry ile ortak basın toplantısı düzenledi. Bir basın mensubunun sorusuna Lavrov, Rusya’nın Türkiye-Suriye ilişkilerini normalleştirme çabalarını desteklediğini ve bu çabayı sürdürmek için girişimler geliştirmeye hazır olduğunu söyledi.

GELİŞTİRME DESTEĞİ

Lavrov, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Rusya’nın Türkiye-Suriye ilişkilerini normalleştirme çabalarını desteklediğini ve bu çabayı sürdürmek için girişimler geliştirmeye hazır olduğunu söyledi. Lavrov, genel olarak iki komşu ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesini desteklediklerini vurguladı.

İRAN AÇIKLAMASI

İran’ın Türkiye-Suriye ilişkilerini normalleştirme çabalarına katılmasıyla ilgili olarak Lavrov, Rusya, Türkiye ve İran’ın Astana formatının bir parçası olduğunu, bu konuda prensipte mutabık kalındığını ve İran’ın bu çabalara katılmasının mantıklı olacağını vurguladı. Sürecin titizlikle yürütülmesi gerektiğini vurgulayan Lavrov, tarihlerin, görüşme formatının, diplomatik ve askeri düzeyin adım adım belirlenmesi gereken konular olduğunu vurguladı.

Yoruma kapalı.

seo paket casibom