Son dakika: Koses kimdir? Tarihte Kosses var mı? Kuruluş Osman Serhat Kılıç kaç yaşında? Serhat Kılıç instagram adresi ne?


Kuruluş Osman dizisinde Mikhael Kosses karakterine Serhat Kılıç hayat veriyor. ATV’de yayınlanan dizide Koses karakteri 77. bölüme damga vuracak. Nikola’dan Mari’nin intikamını almak için Osman Bey’le birlik olan Kosses ise Rogatus’u yanına çekme uğraşındadır.
Peki ama Serhat Kılıç kimdir, kaç yaşında?  

Kuruluş Osman Mikhael Kosses kimdir?

Kuruluş Osman Mikhael Kosses’e Serhat Kılıç hayat veriyor. Köse Mihal ya da Abdullah Mihal Gazi, Mihaloğullarının atası. Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş döneminde Osman Gazi’nin silah arkadaşı olan Mikhael Kosses, İslamiyeti seçerek Osmanlı saflarına geçen ilk önemli Bizanslı komutandır.

Serhat Kılıç kimdir?

Kuruluş Osman dizisinin yeni sezonuna dahil olan Serhat Kılıç merak ediliyor. Rol aldığı dizilerde başarısından söz ettiren Serhat Kılıç, son zamanlarda ‘Maraşlı’ dizisindeki Necati rolüyle ekranların en çok konuşulan ismi haline gelmişti. 8 Temmuz 1975 Ankara doğumlu olan Serhat Kılıç, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde Tiyatro bölümünde okudu. Yüksek şeref öğrencisi olarak mezun olan Kılıç, birçok tiyatro oyununda, film ve dizide sahne aldı.Oyuncu, 2014 yılı Kasım ayında, oyunculuk, yazarlık, dans ve şan eğitimi veren Okul Serhat Kılıç’ı kurmuştur. 
Oyunculuğunun yanı sıra iki tiyatro oyununun yönetmenliğini üstlendi.
.

 

 

Yoruma kapalı.