Siyahi genci polisler mi öldürdü? Fransa’da soruşturma başlatıldı

Versailles savcılığının açıklamasına dayanılarak Fransız basınında yer alan habere göre, Fofana’nın (35) ailesinin Ağustos 2022’de yaptığı suç duyurusunun ardından adli tabip hakimi, 20 Ocak’ta Fofana’nın ölümüyle ilgili soruşturma başlattı. genç siyah adam.

Savcılar, siyahi gencin ölümünde suç unsuru olup olmadığını araştıracak.

FOFANA’NIN ÖLÜMÜ

Yvelines’te polis tarafından tutuklandıktan sonra öldüğü belirtilen Fofana’nın cesedi, onu tutuklayan polis tarafından Seine Nehri’nde bulundu ve polis, genç siyah adamın kaçmaya çalışırken nehirde boğulduğunu söyledi.

Ailesi, morgda Fofana’nın kafatasının önemli ölçüde deforme olduğunu fark edince polis, ifadenin gerçeği yansıtmadığını söyleyerek Fofana’nın gerçek ölüm nedeninin araştırılmasını istedi.

Fransız savcılığı Mart 2021’de adli tıp raporlarında suç unsuru bulunmadığı gerekçesiyle Fofana’nın ölümü hakkında kovuşturmaya gerek olmadığına karar verdi.

AİLELERİN ADLİ RAPORLARIN GERÇEĞİ YANSITMAYACAĞINA İLİŞKİN GÖRÜŞLERİ

Siyahi gencin ailesi kararı protesto etti ve Ağustos 2022’de yeni bir suç duyurusunda bulunarak adli tıp raporlarının gerçeği yansıtmadığını ve Fofana’nın gerçek ölüm nedeninin araştırılmasını talep etti.

Mamadou Fofana aynı zamanda, 2016 yılında Fransız polisi tarafından George’a benzer şekilde öldürülmekle suçlanan, ölümü “ülkede polis şiddetine tepkinin bir sembolü olarak uzun süredir protestolara sahne olan” Adama Traore adında genç bir siyah adam. ABD’de polis tarafından dizini boynuna bastırarak öldüren Floyd black de kuzeni kabul ediliyor.

Yoruma kapalı.

seo paket casibom