SAT sınavı nedir?

SAT sınavı nedir?

SAT sınavına yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler ile Türkiye’de eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler girmektedir ve bu sınava giriş koşulları nelerdir?

  SAT sınavı nedir? SAT, uluslararası kabul görmüş bir üniversite giriş sınavıdır.  Scholastic Aptitude Test anlamına gelen bu sınav, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa ülkelerindeki seçkin üniversitelere gitmek isteyen öğrenciler için önemli bir adımdır. Bu sınav, yeteneklerinizi gerçekleştirmenizi ve hayallerinizin peşinden gitmenizi sağlayan bir üniversite için  iyi bir fırsattır.

 

 SAT sınavına kimler girebilir?

Çoğu lise öğrencisi veya lise mezunu SAT’a kaydolur. Sınavı geçmek için İngilizce seviyenizin orta veya üzeri seviyede olması gerekmektedir. Gerçekten de alışılmadık bir İngilizce seviyesi gerektiren bu sınav ülkemizde pek bilinmiyor. İncelemenin içeriğine gelince, ilk gözüme çarpan uzun paragraflar olduğunu söylemeliyim. Yanlışların gerçekleşmediği testlerde şık bir dört çubuk incelemesi var. Dilbilgisi, kompozisyon yazma ve çoktan seçmeli soruları içeren SAT testleri temel olarak ikiye ayrılır. İki ayrı sınav olarak puanlanan SAT Reasoning ve SAT Subject hakkında detaylı bilgileri aşağıda görebilirsiniz.

 

SAT sınav tarihi ne zaman?

Bu sene gerçekleştirilecek olan Sat sınavı 27 Ağustos 2022 tarihinde yapılacaktır. Bu sınav için başvuru son tarih ise 29 Temmuz 2022’dur. Değişiklikler, düzenli iptal ve geç kayıt için son tarih ise 16 Ağustos 2022 şeklindedir.

Sat Sınavına hazırlık ciddi bir ciddiyet gerektirir ve öncesinde muhakkak deneyimli bir kurum ile yol almakta fayda vardır. https://metropolegitimkurumlari.com/ Sat sınavı kursları ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

Yoruma kapalı.