Sanna Marin kimdir, kaç yaşında Finlandiya Başbakanı Sanna Marin rock festivalinde!

Sanna Marin kimdir, kaç yaşında? Finlandiya Başbakanı Sanna Marin rock festivalinde!

Sanna Marin toplumsal medyayı etken olarak kullanan liderler içinde bulunuyor. Açıklamaları, katılmış olduğu organizasyonlar ve toplumsal medya paylaşımları ile siyasilerin alışılan görünümlerinden uzak bir yaşam çizen Marin bu durumla birçok kişinin övgüsünü topladı. Peki, Sanna Marin kimdir?

SANNA MARİN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

16 Kasım 1985 Helsinki doğumlu olan Sanna Marin Finlandiya Toplumsal Demokrat Partisi’nden Finlandiyalı bir politikacı ve şu anki Finlandiya Başbakanı olarak tanınıyor. 10 Aralık 2019’dan bu yana Finlandiya Başbakanlığı yapmakta olan Marin, Dünya’nın şu anda vazife meydana getiren en genç başbakanı ve Finlandiya’nın en genç başbakanı unvanını da elinde tutuyor. 2015 yılından beri Finlandiya Parlamentosu’nda üye olarak bulunan Marin 6 Haziran-10 Aralık 2019 tarihleri içinde Finlandiya’nın Ulaştırma ve Iletişim Bakanı olarak vazife yapmıştı.

Antti Rinne görevinden ayrılmasından sonrasında 8 Aralık 2019 tarihinde Finlandiya Toplumsal Demokrat Partisi Marin’i yeni başbakan talibi olarak göstermişti. Parlamentonun onaylamasından sonrasında Marin ek olarak Anneli Jäätteenmäki ve Mari Kiviniemi’den sonrasında ülkenin üçüncü hanım başbakanı oldu.

Elon Musk almaktan vazgeçti! Twitter hissesi çakıldı...

Elon Musk almaktan vazgeçti! Twitter hissesi çakıldı…

Yoruma kapalı.