Rusya’dan flaş Kırım açıklaması: Ukrayna’yı engelledik

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Ukrayna’nın Kırım yarımadasına insansız hava araçlarıyla (İHA’lar) büyük bir saldırı düzenlediğini söyledi. Konaşenkov yaptığı açıklamada, Ukrayna’nın Kırım yarımadasına saldırdığını belirterek, “Kırım yarımadasındaki nesneleri hedef alan büyük bir saldırı girişimi İHA’lar tarafından engellendi.” ifadesini kullandı.

“Kayıp ve yıkım yok”

6 Ukrayna İHA’sının Rus hava savunma sistemleri tarafından düşürüldüğünü, 4 İHA’nın ise elektronik harp araçlarıyla etkisiz hale getirildiğini kaydeden Konaşenkov, saldırılarda herhangi bir can kaybı ya da tahribat olmadığını kaydetti.

Konaşenkov, şu ana kadar 391 uçak, 211 helikopter, 3 bin 281 insansız hava aracı, 406 hava savunma füze sistemi, 8 bin 86 tank ve zırhlı personel taşıyıcı, 1045 çok namlulu roketatar, 4 bin 240 obüs ve havan topu, 8 bin 621 Ukrayna ordusuna ait özel askeri aracın imha edildiği bildirildi. Rusya’da dün insansız hava araçları, başkent Moskova, Adıge Cumhuriyeti ve Belgorod kentinin de aralarında bulunduğu Krasnodar bölgesine saldırdı.

Yoruma kapalı.