Rusya, Ukrayna’nın saldırısında 2 kişinin öldüğünü duyurdu

Belgorod Bölgesi Valisi Vyacheslav Gladkov, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin Sobolyevka köyündeki müstakil evlerin bulunduğu yere Grad füzesi fırlattığını söyledi.

Gladkov, “İlk bilgilere göre 2 kişi hayatını kaybetti. Bu kişiler saldırıların gerçekleştiği sırada evlerinin avlusundaydı. Aldıkları yaralar sonucu hayatlarını kaybettiler.” ifadesini kullandı.

Saldırılar sonrasında 2’si çocuk 6 kişinin yaralandığını belirten Gladkov, bazı evlerde ve diğer yapılarda maddi hasar meydana geldiğini söyledi.

Gladkov, Ukrayna güçlerinin gündüz saatlerinde düzenlediği saldırı sonucu Maslov köyünde 2 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

BELGOROD BÖLGESİNE YÖNELİK SALDIRILAR ARTIYOR

Rusya ile Ukrayna sınırında yer alan Belgorod bölgesine Ukrayna güçlerinin saldırıları son dönemde arttı. Geçtiğimiz günlerde bir grup Ukraynalı sabotajcı da Rusya sınırlarına girmiş ve Rus güvenlik güçleriyle çatışmalar yaşanmıştı.

Rusya, Ukrayna güçlerinin sınırlarına yönelik eylemlerini “terör saldırısı” olarak nitelendirdi.

Ukrayna ordusunun çok namlulu roketatar sistemiyle yaptığı saldırılar nedeniyle bölgede geçici bir tahliye merkezi kuruldu ve sınır bölgesine yakın yerleşim yerlerinde yaşayan yüzlerce kişi bu merkezlere yerleştirildi.

Yoruma kapalı.