Rusya Müslümanları Başkan Erdoğan’la namaz kılmaz istiyor

Erdoğan’ın kitabını sunmak için ziyarete geldiklerini belirten Samsar, Erdoğan’ın daha adil, kalıcı ve her zaman sürdürülebilir bir barış için Birleşmiş Milletler’de (BM) bazı değişiklikler yapılabileceğini ifade ettiğini hatırlattı. Samsar, Erdoğan’ın bizzat bu fikirleri kitaplaştırdığını, bu kitabın Rusça’ya da çevrildiğini söyledi.

Erdoğan ve Putin’in Moskova’daki Merkez Camii’ni ortaklaşa açtıklarını hatırlatan Samsar, “Sayın Putin, Rusya’daki Müslümanları önemsiyor. Geçen yıl, Bulgar devleti İdil’in İslam’ı kabulünün 1100. yıl dönümü için federal düzeyde kutlamalar yapıldı. bunun göstergesi.” dedi. Samsar ayrıca, Türkiye’de meydana gelen 6 Şubat depremlerinde Rusya’daki Müslümanlara yardım kampanyaları için teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kitabı Rusya Müslümanları Diyanet İşleri Başkanı’na teslim edildi | video

“Rusya’daki Müslümanlar ERDOĞAN’LA DUA ETMEK İSTİYOR”

Rusya Federasyonu Müslümanları Dini İdaresi Başkanı ve Rusya Müftüler Konseyi Başkanı Gaynutdin, Rus Müslümanlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimleri kazanması için dua ettiğini belirterek, “Rusya’daki tüm Müslümanlar değil, Rusya’da yaşayan tüm Müslümanlar cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimleri kazanması için dua ediyor” dedi. Rusya, Türkiye’deki seçimleri çok yakından takip etti. Dualarımızda, dostumuz, “Rus Müslümanlarının dostu, Rusya’nın dostu ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in dostu Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olmasını istedik. Hamdolsun Rabbimiz dualarımızı işitti ve kabul etti” dedi.

2015’te Moskova Merkez Camii’nin açılışını Erdoğan ve Putin’in yaptığını hatırlatan Gaynutdin, “8 yıl oldu. Erdoğan Bey sık sık Rusya’ya geliyor. Rusya ziyaretinde Erdoğan’ı Moskova Camii’ne gelip oradakilerle namaz kılmaya teşvik etti. Rusya’nın Müslümanları.” Gelmenizi istiyoruz. O gelirse, biz Rus Müslümanlar çok sevinir ve içtenlikle minnettar oluruz. Rusya’daki 25 milyon Müslüman adına kendisini davet ediyoruz ve görmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yoruma kapalı.