Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğum gününü kutladı

Kremlin’den yapılan açıklamaya göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doğum gününü kutlama mesajı gönderdi. Erdoğan’ın vatandaşları ve yurt dışında yüksek bir itibara sahip olduğunu vurgulayan Putin, “Bu zor zamanda, böylesine kritik bir durumda, Türkiye yıkıcı depremlerin trajik sonuçlarının üstesinden gelirken, sizlerin bir devlet adamı ve insan olarak en iyi özellikleriniz var. Bilgili ve gerekli kararları verebilmek için cesaretinizim. özelliğiniz tam olarak ortaya çıktı. ifadelerini kullandı.

“KOORDİNAT ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Putin, ülkesinde Rusya ile Türkiye arasındaki dostane ilişkilerin ve yapıcı iş birliğinin güçlendirilmesinde Erdoğan’ın kişisel katkısının takdir edildiğini belirterek, “Sistematik olarak karşılıklı yarar sağlayan ortak projeleri hayata geçireceğimize ve küresel ölçekte önemli sorunların çözümü için çabaları koordine etmeye devam edeceğimize eminim. ve bölgesel gündem”. dedi.

“SANA BAŞARILAR DİLİYORUM”

Erdoğan’ın doğum gününü içtenlikle tebrik ettiğini söyleyen Putin, “Sevgili dostum, sağlık, mutluluk, refah ve başarılar dilerim.” ifadesini kullandı.

Yoruma kapalı.