Rus gazeteci Gusman, Başkan Erdoğan’ı anlatan belgesel hazırladı

Gazeteci Gusman’ın TASS ve Rossiya-24 TV kanalı tarafından hazırlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan belgeseli Moskova’daki Türkiye Büyükelçiliği’nde gösterildi.

Büyükelçilik teşkilatının düzenlediği belgeselin gösterimine Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Aleksandr Grushko, Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar, TASS Genel Müdürü Sergey Mihaylov, yabancı ülke diplomatik temsilcileri ve gazeteciler katıldı.

RUS GAZETECİ, ERDOĞAN İLE 4 KERE RÖPORTAJ

Erdoğan’la daha önce 4 kez röportaj yapan Rus gazeteci Gusman’ın “Formula Vlasti” programı kapsamında hazırladığı belgeselde, Erdoğan’ın çocukluğundan bu yana hayatı, siyasetteki yükselişi, başarıları ve iktidar dönemindeki hizmetleri anlatılıyor. önceki röportajın bölümleri.

Ayrıca belgeselde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye Cumhuriyeti İletişim Başkanlığı koordinatörlüğünde Rusçaya çevrilen “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” adlı kitabından önemli açıklamalara yer verildi ve Erdoğan’ın görüşleri hatırlatıldı. .

Belgesel, kısa bir süre önce Rus devlet televizyonu Rossiya-24 tarafından da yayınlandı.

“ERDOĞAN’IN DÜNYADAKİ ROLÜ ÇOK ÖNEMLİ”

Gusman, gösterimin ardından AA muhabirinin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve belgesele ilişkin sorularını yanıtladı.

Erdoğan ile 4 kez büyük bir onurla röportaj yaptığını söyleyen Gusman, 22 yıldır hazırlayıp sunduğu bu program çerçevesinde 400’den fazla önemli isimle görüştüğünü söyledi.

Gusman, Erdoğan’la başbakanken iki, cumhurbaşkanıyken de iki görüşme yaptığını söyledi. Karizma. Modern dünyayı anlayan stratejik bir zihniyete sahip birinci sınıf bir siyasi analist. Erdoğan’ın bugün lider olarak oynadığı rol sadece Türkiye’de değil, dünyada da son derece önemlidir.” ifadelerini kullandı.

“KONULARI İNDİRMEK İÇİN İNANILMAZ BİR YETENEK”

Gusman, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında şunları söyledi:

“Onunla ilgili beni en çok etkileyen şey, konuları anlama, tartıştığımız konuların özüne inme konusundaki inanılmaz yeteneğiydi. Sadece soruları yanıtlamakla kalmadı, tartıştığımız konuların çok katmanlı bir analizini yaptı. Adil Dünya Mümkün’ü almamız tesadüf değil.

Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki iyi güven ilişkisine dikkat çeken Gusman, “Evet birçok konuda farklı bakış açıları var, analizler veya bazı değerlendirmeler farklı olabilir. Ama bu dünyanın kaderi için. Bu liderlerin bir güven ilişkisine sahip olması çok önemli” dedi. dedi.

“ERDOĞAN’IN MİLYONLARCA RUSYA’YA GÖRÜLDÜĞÜ HAKKINDA BELGESEL”

Belgeselin amacı hakkında bilgi veren Mihail Gusman, geçtiğimiz günlerde Türkiye’de cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapıldığını ve Erdoğan’ı milyonlarca Rus izleyiciye göstermek istediklerini söyledi.

Belgeselin son 2 gün içinde devlet televizyonlarında 2 kez yayınlandığını ve milyonlarca kişiye ulaştığının bilgisini veren Gusman, “Erdoğan’ı Rus seyircisine tanıtmak çok önemli. Onlar dünya liderlerini, hatta liderlerini biliyorlar. Türkiye uzun yıllardır komşumuz. Ortağımız. Cumhurbaşkanı Erdoğan uzun yıllardır iktidarda. Onun tam bir portresini yapıp anlatmak çok önemli.” ifadelerini kullandı.

“ERDOĞAN İLE BEŞİNCİ KEZ GÖRÜŞMEK İSTİYORUM”

Gusman, mümkün olursa Erdoğan ile 5. kez röportaj yapmak istediğini belirterek, bu olursa çok mutlu olacağını sözlerine ekledi.

Programında Erdoğan soyadındaki bu harfi doğru telaffuz eden Gusman, pek çok yabancı dilde olduğu gibi Rusça’da da Türkçe “ğ” harfi olmamasına rağmen şarkı söylediğini söyledi.

Türkçeyi ve Türk müziğini çok sevdiğini vurgulayan Gusman, evinde ve arabasında sık sık Türkçe müzik dinlediğini kaydetti.

Gusman, Türk halkına derin saygı duyduğunu söyledi. dedi.

Yoruma kapalı.