Putin: Batı önce Rusya’yı kendi kontrolü altına almaya çalışıyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, “Moskova Kremlin Putin” programı için gazeteci Pavel Zarubin’e röportaj verdi. Batılı ülkelerle yaşadıkları gerilimi anlatan Putin, Batılı ülkelerin Sovyetler Birliği’nden sonra Rusya’yı yok etme hedefi olduğunu savunarak, “Batı’nın tek amacı var. sözde medeni halklar: “Onu ailesine kabul edebilirler. Ama Batı önce Rusya’yı parçalamaya, itip kakmaya ve kontrolü altına almaya çalışıyor” dedi.
Rus halkının birliğine vurgu yapan Putin, “Halkımızın birliği metafor değil, bunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Rus halkı birleştiğinde eşi benzeri yoktur. başarılar ve tüm zaferlerimiz.”

KAĞIT ÜZERİNDEKİ PLANLAR

Batılı ülkelerin Rusya üzerindeki hedeflerinin artık kağıda döküldüğünü belirten Putin, “Bu planlara müdahale edilmeseydi Rus milleti gibi bir etnik grubun bugünkü haliyle yaşayıp yaşayamayacağını bile bilemezdik. Tek bir Rus halkının, Muskovitler, Urallar ve diğerleri gibi olması gerekirdi. Bütün bunlar planlarda, bu planlarda vardı. “Sovyetler Birliği’nin ve ardından Rusya’nın bölünmesi, Batı’nın ortak hedefi olarak belirlendi. 1. Dünya Savaşı’nda yaptıkları buydu, üstelik 90’larda SSCB çöktüğünde olan da buydu.”

NÜKLEER ÖNE ÇIKANLAR

Putin, geçtiğimiz günlerde askıya aldığı Yeni Stratejik Silahların Azaltılması Anlaşması’na (New START) atıfta bulunarak, “Tüm büyük NATO ülkeleri asıl hedeflerinin bizi stratejik bir yenilgiye uğratmak olduğunu ilan ederken, bugünün koşullarında nükleer kapasitelerini nasıl görmezden gelebiliriz? ?” dedi.

NATO’nun yeni START anlaşmasına resmi olarak taraf olmadığını ve bu anlaşmanın Washington ile Moskova arasında imzalandığını belirten Putin, NATO’nun START-3 anlaşmasına dahil olmak istediğini hatırlattı.

Batılı ülkelerin Ukrayna’ya gönderdiği silahlara dikkat çeken Putin, “Ukrayna’ya on milyarlarca dolarlık silah sağlıyorlar. Bu ilişki sadece askeri-teknik işbirliği değil. Para almıyorlar.”
Batılı ülkelerin savaşa doğrudan müdahil olduğunu ima eden Putin, Ukrayna ordusunun bu silahlarla bazı sivil noktaları bombaladığını belirterek, “Bu, Kiev rejimi tarafından Novorossiya ve Donetsk’teki yerleşim birimlerinin bombalanması da dahil olmak üzere işlenen suçlara ortak olmak anlamına geliyor. silahlar gönderildi.”
Putin, “Çok kutuplu bir dünya için mücadeleyi, uluslararası arenada herkese saygıyı ve herkesin çıkarlarını gözeten bir duruşun eninde sonunda galip geleceğinden şüphem yok” dedi.

Yoruma kapalı.

seo paket casibom