Prens Harry, telefon dinleme ve mahremiyet davası için Londra’da

Prens Harry’nin Associated Newspapers Limited’e (ANL) karşı aralarında Elizabeth Hurley, Sadie Frost, Elton John ve yönetmen David Furnish’in de bulunduğu davacılarla açtığı telefon dinleme ve kalpazanlık davasının duruşması Sky News tarafından bildirildi.

Prens Harry, duruşmaya katılmak için Londra’ya sürpriz bir ziyarette bulundu.

4 gün sürecek duruşmalarda davaya devam edilip edilmeyeceğine dair karar bekleniyor.

Dava, özel dedektiflerin arabalara ve evlere telefon dinleme cihazı yerleştirmesi, özel telefon görüşmelerini kaydetmesi, yasadışı bir şekilde banka hesaplarına erişmesi ve içeriden bilgi almak için polise para ödemesi gibi ANL aleyhindeki iddiaları ele alacak.

ANL’nin suçlamaların yargılanmadan düşürülmesi önerisi de mahkemede değerlendirilecek.

ANL TALEPLERİ REDDEDER

ANL, aleyhindeki iddiaları “akıl almaz iftira” ve “örgütü bir bilgisayar korsanlığı skandalına sürüklemeye yönelik önceden tasarlanmış ve organize bir girişim” olarak nitelendirerek yalanladı.

Adı açıklanmayan bir ANL yetkilisi, iddiaların “inandırıcı olmayan kanıtlara dayalı olarak temelsiz ve son derece iftira niteliğinde” olduğunu söyledi.

“BÜYÜK GİZLİLİK İHLALLERİNDEN” DAVA AÇTILAR

Prens Harry, Elizabeth Hurley, Sadie Frost, Elton John, David Furnish ve Clarendon Baronesi Doreen Lawrence gibi sanatçılar ve politikacılar, Ekim 2022’de Associated Newspapers’a dava açtı.

Davacılar, The Mail On Sunday ve MailOnline’ın da yayıncısı olan ANL tarafından işlendiği iddia edilen “menfur suçlar” sonucunda “ciddi mahremiyet ihlallerine” maruz kaldıklarını ve özel bilgilerinin uygunsuz bir şekilde kullanıldığını söylediler.

Temmuz 2022’de İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in torunu Sussex Dükü Prens Harry, İngiliz The Mail On Sunday gazetesine açtığı iftira davasını kazandı.

4 Ekim 2019’da Prens Harry, artık faaliyette olmayan The Sun, Daily Mirror ve News of the World’e telefon mesajlarını “hacklemek” nedeniyle dava açtı.

Yoruma kapalı.

seo paket