Pakistan’da Lahor Üniversitesi, Türkiye’deki depremzedeleri unutmadı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle Pakistan’da toplumun tüm kesimleri Türkiye’ye destek olmak için elinden geleni yapıyor.

Sivil toplum kuruluşları bir yandan Pakistan hükümetinin çağrısıyla bağış kampanyaları düzenlerken, diğer yandan okul, cami ve üniversitelerde yardımlar sürüyor.

Lahor Üniversitesi bünyesinde yürütülen çalışmalar sonucunda Türkiye’deki depremzedelere önemli miktarda yardım gönderildi.

Türkiye’deki afetzedelere yardımların ulaştırılabilmesi için üniversite kampüsünde depo oluşturuldu. Toplanan nakdi yardımlarla bir yandan çadır temin edildi, diğer yandan ayni yardımlar bu depolarda toplandı.

Öğrenciler, üniversite çalışanları, akademisyenler ve yöneticiler gönüllülüğe dört koldan destek verdi.

TONLARCA YARDIM GÖNDERİLDİ

Lahor Üniversitesi Rektör Yardımcısı Nasir Mahmud, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’de yaşanan deprem felaketinin ardından hızla örgütlendiklerini belirterek, ‘1000 çadır, 300 uyku tulumu, 20 bin battaniye ve 10 bin paket makarna gönderdik. Şimdiye kadarki kış şartları.”

Mahmud, Türkiye’deki Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı ile iletişime geçtiğini ve yardımın Türk Hava Yolları ile iş birliği içinde hızla gönderildiğini söyledi.

Çalışmalara üniversiteden çok sayıda öğrenci ve akademisyenin destek verdiğini kaydeden Mahmud, “Gönüllülerin desteğiyle 5 bin gıda kolisi paketledik. Bu ürünler de Türkiye’ye gitti.” ifadesini kullandı.

Çalışmaları savunan yüksek lisans öğrencisi Hasan Mehar da yardımların bir an önce ulaştırılması için gece gündüz çalıştıklarını belirterek, bu zor zamanda Türk kardeşlerinin yanlarında olduğunu söyledi.

Yoruma kapalı.

seo paket casibom