Pakistan, Dışişleri Bakanı Zerdari’nin Hindistan’ı tehdit ettiği iddialarını reddetti

Sözcü Beluç yaptığı yazılı açıklamada, Şangay İşbirliği Örgütü dışişleri bakanları toplantısına (ŞİÖ) katılmak üzere Hindistan’ın Goa kentine giden Zerdari’nin açıklamalarını bir tehditle ilişkilendirmenin yalnızca zararlı değil, aynı zamanda son derece sorumsuzca sonuçlar doğuracağını söyledi.

Baluch, Zerdari’nin Jammu ve Keşmir’de G20 toplantıları düzenlemeye hazırlanan Hindistan’ı tehdit ettiği yönündeki iddiaları yalanladı.

Bakan Zerdari’nin ziyareti sırasında Jammu ve Keşmir tartışmalarının BM Güvenlik Konseyi kararları doğrultusunda barışçıl bir şekilde çözülmesine vurgu yaptığını hatırlatan Baluç, medyayı eyaletler arası hassas konuları haberleştirirken gazetecilik normlarına uymaya çağırdı.

ŞİÖ Dışişleri Bakanları toplantısına katılmak üzere 4-5 Mayıs tarihlerinde Goa’yı ziyaret eden Zerdari, Pakistan Dışişleri Bakanı düzeyinde 2011’den bu yana Hindistan’a ilk ziyaretini gerçekleştirdi.

Hindistan, G20 Turizm Çalışma Grubu toplantısını 22-24 Mayıs tarihlerinde Srinagar, Jammu ve Keşmir’de düzenlemeyi planlıyor.

Yoruma kapalı.