New York’ta yangın faciası: Scooter bataryası alev aldı

New York’un Manhattan ilçesinde hafta sonu yüksek kattan oluşan bir binanın 20’nci katında yangın çıktı. New York İtfaiye sözcüsü Frank Dwyer yapmış olduğu açıklamada, aralarında itfaiyecilerin de bulunmuş olduğu toplam 43 kişinin yaralandığını, yaralılardan 2’sinin durumunun ağır bulunduğunu söylemiş oldu.

Cumartesi günü mahalli saatle 10.24’te süregelen yangının onlarca itfaiyecinin müdahalesi sonucu bir saat içinde denetim altına alındığı açıklandı. Yangın çıkan katta mahsur kalan 2 kişiden biri itfaiye erleri tarafınca halat yardımıyla kurtarıldı. Kızıl Haç’tan meydana getirilen açıklamada yangın sebebiyle yerinden edilmiş iki kişiye geçici barınma sağlanacağı ve bir miktar maddi yardım yapılacağı ifade edildi.

YANGININ NEDENİ AÇIKLANDI

İtfaiye açıklamasında, yangının bir scootera ilişkin lityum iyon bataryanın alev alması sebebiyle çıkmış olduğu kaydedildi. İtfaiye Şefi Dan Flynn, yangının çıkmış olduğu dairede minimum beş elektronik cihazın bulunduğunu ve burada aygıt tamiri yapılığını tahmin ettiklerini belirtti. Flynn, lityum iyon bataryalarla çalışan bu tür cihazların niçin olduğu yangınlarda son birkaç yılda artış yaşandığını ve bu yıl aynı nedenle çıkan 200 yangında 6 kişinin yaşamını kaybettiğini söylemiş oldu.

Yoruma kapalı.

seo paket casibom