NATO Zirvesi'nde aile fotoğrafı… Madrid’de tarihi görüşme!

NATO Zirvesi’nde aile fotoğrafı… Madrid’de tarihi görüşme! – Dünya Haberleri

NATO Zirvesi'nde aile fotoğrafı... Madrid’de tarihi görüşme!

İspanya’nın başkenti Madrid’de organize edilen 32. NATO Zirvesi azca ilkin başladı. IFEMA Kurultay Merkezi’nde liderler ‘aile fotoğrafı’ için bir araya geldi.

Aralarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bulunmuş olduğu ülke liderleri resmi karşılama töreninin peşinden aile fotoğrafında bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, fotoğraf çekimi esnasında en ön sırada İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve Slovenya Başbakanı Robert Golop’un yanında yer aldı.

KRİTİK ZİRVEDE DİKKAT ÇEKEN KARELER

Aile fotoğrafının çekilmesinin peşinden liderler kısa bir süre kendi aralarında söyleşi etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada ABD Başkanı Joe Biden ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile konuştu. 

Liderler arasındaki samimi görüntüler dikkatlerden kaçmadı. 

ERDOĞAN – BİDEN GÖRÜŞMESİ BUGÜN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden bugün Türkiye saati ile 18.45’te Madrid’de bir araya gelecek. Erdoğan ve Biden, NATO Zirvesi öncesi de bir telefon görüşmesi gerçekleştirmişti.

ERDOĞAN MACRON İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ndeki ikili temasları kapsamında Fransız mevkidaşı Emmanuel Macron ile bir araya geldi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ek olarak İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel, Avusturya Başbakanı Karl Nehammer, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile de bir araya gelmesi ve TSİ 18.45’te ABD Başkanı Joe Biden ile görüşme gerçekleştirmesi planlanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macron ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macron ile görüştü

UKRAYNA SAVAŞI MASADA

Bugünkü zirvede Rusya-Ukrayna savaşının NATO’ya yansımaları değerlendirilecek ve bu çerçevede NATO’nun caydırıcılık ve müdafa yapılanması gözden geçirilecek.

NATO’nun gelecek çalışmalarına rehberlik edecek yeni Stratejik Konsepti’nin onaylanması da gündem maddeleri içinde yer alırken, liderler ikili görüşmeler yaparak küresel mevzuları ele alacak.

44 ÜLKEDEN KATILIM

Zirve için Madrid’e 44 ülkeden katılım oldu. Zirveye katılan liderlerin yanı sıra birçok ülkenin dşişleri ve müdafa bakanları da hazırda bekliyor.

Son dakika... Erdoğan-Macron görüşmesi başladı

Son dakika… Erdoğan-Macron görüşmesi başladı


Yoruma kapalı.