Musab İsminin Anlamı Nedir? Musab İsmi Kur'an'da Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

Musab İsminin Anlamı Nedir? Musab İsmi Kur’an’da Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek? – Gazete Haberleri

Musab İsminin Anlamı Nedir? Musab İsmi Kur'an'da Geçer Mi, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

 Musab İsminin Anlamı Nedir?

 Musab kelimesi kuvvetli ve dayanıklı olan anlamına da gelir. Bununla beraber zorluk derecesi yüksek işler için de bazı zamanlarda Mushab adı kullanılır. Kullanım oranı oldukça azca olduğundan anne ve babaların en fazla anlamını araştırmış olduğu Musab isminin pek oldukça değişik anlamı bulunur. Musab adı esirgeyen ve sakınan anlamlarına da gelir. Bu anlamları yardımıyla ise, Musab isminin kuvvetli, zor, dayanıklı kişilere verilen bir isim olduğu da anlaşılır. Çocuklarına bu adı koymak isteyen anne ve babalar ise, Musab adını değerlendirerek de karara alabilirler.

 Musab İsmi Kur’an’da Geçer mi?

 Devletimizde Musab ismine haiz olan 9139 şahıs vardır. Bu kişilerin bir çok ise, İstanbul, Ankara ve İzmir’de yer alır. Türkiye haricinde ise, Arabistan pek oldukça ülkede de Musab adı sıkça kullanılır. Musab adı Kur’an-ı Kerim’de adı geçen bir isim olarak kim bilir. Anlamından dolayı ufaklıklara konulmaması ihtiyaç duyulan ya da fena anlamı olan bir isim değildir. İslami bakımdan Musab adını koymanın herhangi bir sakıncası bulunmaz. Musab adı, Hz. Muhammed’in sahabelerinden de birisinin ismidir. Bu yüzden günümüzde pek oldukça ebeveyn evlatları için bu adı de tercih ediyor.

 Musab İsminin TDK Sözlük Anlamı Ne Demek?

 Musab adı TDK sözlüğüne gore delalet isabet etmiş, musibete uğramış anlamına gelir. Fena hastalıklara yakalanan ve bu hastalıklarla boğuşan kişiler için çoğu zaman Musab adı kullanılır. Bunun yanında Musab kelimesi zorluklara karşı oldukça dayanıklı olan anlamına gelir. Bilhassa de ikinci anlamı sebebi ile anne ve babalar için adam bebeklere verilen isimdir.

Birçok TDK yazımı… Birçok nasıl yazılır, birleşik mi, ayrı mı?

Birçok TDK yazımı… Birçok nasıl yazılır, birleşik mi, ayrı mı?


Yoruma kapalı.

seo paket casibom