Motor sporları tutkunlarını heyecanlı bir sezon bekliyor

Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nde hafta sonu belediye desteğiyle gerçekleştirilen etkinliklere Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Kuzey Makedonya, Moldova, Yunanistan, Arnavutluk, Macaristan, Hırvatistan ve KKTC’den sporcular katıldı.

TMF Başkanı Bekir Uçar, Türkiye Motosiklet Federasyonu olarak motor sporlarının merkezi Afyonkarahisar’da sezonu açtıklarını söyledi.

[Fotoğraf: AA]

Uçar, start noktasında rekor sayıda rekor ve sporcu sayısına sahip olduğunu vurguladı.


“185 yarış girişi oldu. Hava şartlarından dolayı bazı gecikmeler oldu. Motokros ve sporun doğası bu. Bugün itibariyle 6 ülkeden 34 yabancı sporcunun katıldığı harika bir yarış ve organizasyon gerçekleştirdik.” ve gelecekle ilgili umutlu olan şey, aslında gelecekle ilgili en heyecan verici şeydir. Sporcuların yüzde 50’si 65, 85 ve 50cc sporcular, yani çocuk ve genç sporcular. Afyonkarahisar motokros pisti, dünyanın en iyi lisanslı motokros pistlerinden biridir. 2018’den 2019’a kazanan o. Bu nedenle yabancı sporcular da burada yarışmak için can atıyor. Burayı ziyaret edin Özellikle bunu yapmak için geldiler. Sporcularımızla olan rekabetleri de hem sporcuların gelişimi hem de kendi gelişimleri için büyük faydalar sağlamıştır. Yıllardır Afyonkarahisar Valiliği ve belediyeden büyük destek gördük. Federasyon olarak sporculara, kulüplere ve spor yöneticilerine bu imkanları sunuyoruz.”


Fotoğraf: Türkiye AA / Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar[Fotoğraf: AA / Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar]


“Türkiye Motosiklet Federasyonu ve sporcularını çok eğlenceli, heyecanlı ve gelecek vadeden bir sezon bekliyor”

Uçar, Kahramanmaraş merkezli depremlerin hayatın her alanını olduğu gibi sporu da etkilediğini vurguladı.


“Sezon çok daha erken başlamalıydı. 6 Şubat depremi tüm spor ve sosyal aktivitelerimizi ertelemek zorunda bıraktı. Biraz daha yoğun bir programımız var. Seçim takvimi nedeniyle bazı aktivitelerimizi seçim sonrasına erteledik. Federasyon” motosiklet kulübü ve sporcuları çok keyifli ve hevesli. Ve gelecek vaat eden bir sezon bizi bekliyor. Bir kez daha 40’tan fazla ulusal ve 10’a yakın uluslararası şampiyonlukla yılı tamamlamayı umuyorum.”

Yoruma kapalı.