Mimari ve İnşaat Alanında Yükselen Yıldız Gaziantep

Mimari ve İnşaat Alanında Yükselen Yıldız Gaziantep

Yöre halkı tarafından “Antep” olarak da bilinen Gaziantep şehri, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan tarihi bir şehirdir. Bulunduğu bölgeye göre çok gelişmiş ve güzel bir şehir olduğu için kimileri “Doğu’nun Paris’i” olarak adlandırmaktadır.

 

Gelişen şehir ekonomisi, Gaziantep mimarisinde de önemli bir eşiğin atlamasına yol açtı denilebilir. Gaziantep inşaat firmaları neredeyse arı gibi çalışarak yeni ve modern bir kentin ortaya çıkmasında başkahramanlardan biri oldular.

Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Gaziantep, en eski çağlardan günümüze kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Farklı kültürlerin, dillerin ve inançların tüm tarihsel dönemlerde bir arada yaşadığı Gaziantep’te medeniyetlerin kültürel çeşitliliği şekillenmiş ve hâkim olmuş, bölgenin zengin bir kültürel çeşitlilikle kaynaşmış ve Antep’in eşsiz mutfağının ortaya çıkmasına neden olmuştur.

 

Gaziantep inşaat firmaları

Gelişen sanayisiyle bu bölgenin zenginliğini taçlandıran Gaziantep, Güneydoğu Anadolu’nun parlayan yıldızı haline gelmesinin en büyük sonuçlarından biriside kentte inşa edilen mimariler oldu. Gaziantep inşaat firmaları aldığı sorumlulukla kentin işlek caddelerinden tutunda tarihi mekânlarına kadar usta dokunuşlarıyla renk kattılar.

Yoruma kapalı.