Microsoft Edge 103 sürümü ile neler değişti?

(*103*) Microsoft Edge 103 sürümü ile neler değişti? – Bilim Teknoloji Haberleri

Microsoft Edge 103 sürümü ile neler değişti?

O şekilde ki bir dönemler kullanım oranı %95’leri gören bu tarayıcı, ilerleyen yıllarda da %65 seviyelerinde tutmayı başardığı kullanıcı sayısıyla uzun bir süre piyasayı domine etmeyi başardı. Sadece güncel gelişmelerin takip edilememesi, rakiplerin yeterince ciddiye alınmaması şeklinde sebeplerle güç kaybeden Web Explorer ilkin yerini Microsoft Edge’ye bırakmış sonrasında da tamamen tarih sahnesinden silinmişti.

Öte taraftan Microsoft Edge’nin de Web Explorer’dan almış olduğu bayrağı oldukca başarı göstermiş bir halde dalgalandırdığı söylenemez. Bir zamanlar piyasanın en büyüğü olan bu seri, şimdilerde adeta var olma mücadelesi veriyor. İşte bu kapsamda Microsoft Edge’nin her yeni güncellemesi oldukça büyük bir merakla takip ediliyor. Amerikalı teknoloji devi Microsoft ise elinden gelenin fazlasını hayata geçirmeye devam ediyor.

Şirket tarafınca bugün meydana getirilen yeni bir açıklamaya bakılırsa, Microsoft Edge’nin yeni sürümü olan Microsoft Edge 103 resmen kullanıma sunuldu. Amerikalı firmanın daha ilkin onlarca kere belirttiği suretiyle bilhassa oyuncuları radarına alan yeni sürümde artık oyunlar için hususi bir ana sayfa desteği mevcut.

Bu özelliğe ilave olarak yeni bir tarayıcı açıldığında otomatikman belirlenen profil için bir nevi oto denetim kabiliyeti kazanan Microsoft Edge’de istemci sertifikası da her seferinde baştan denetim edilecek.

Ek olarak Microsoft Defender SmartScreen desteği yardımıyla daha güvenli bir web deneyimi sunmayı amaçlayan Microsoft Edge, bakalım bu özellikleriyle kullananların ilgisini çekmeyi başarabilecek mi?

Yoruma kapalı.

seo paket casibom