Metro İstanbul’dan hafta sonu yapılacak mitingler için sefer düzenlemesi

Metro İstanbul’dan yapılan açıklamada, miting, konser, maç gibi katılımın yüksek olduğu tüm etkinliklerde İstanbul Valiliği ve polisle koordineli olarak ek tedbirler ve özel nakliye planları alındığı söylendi.

Kadıköy-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı M4’ün yarın Maltepe Etkinlik Alanı’nda yapılacak ralli nedeniyle hafta içi pik saatlerde çalışacağının aktarıldığı açıklamada, “Alana mekandan aktarma yapılarak ulaşılabilir. Kartal ve Küçükyalı istasyonlarımız M8 Bostancı-Dudullu Metro Hattı hafta içi gün boyu hizmet verecektir.Etkinlik alanına Bostancı İstasyonu’ndan ulaşım sağlanabilecektir.

Açıklamada, 7 Mayıs Pazar günü Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecek etkinlik nedeniyle Yenikapı-Atatürk Havalimanı Metro Hattı M1A’nın da Atatürk Havalimanı İstasyonu’na saatte 14 seferle direkt olarak yolcu taşıyacağı kaydedildi. hafta içi yoğun saate ek olarak yapılacaktır.


“Gerekli bariyer ve güvenlik personeli talepleri yapılmıştır”

Açıklamada, “Yolcu talebinin kapasiteyi aşması durumunda, istasyonlarda sıkışıklığın önlenmesi ve uçuş aksamalarının yaşanmaması için bazı istasyonların dışına bariyerler kurulmalı ve yolcular polis kontrolünde istasyonlara götürülmelidir.” Bu konuda gerekli bariyerler ve güvenlik güçlerinden gelen talepler İstanbul Valiliği’ne iletilmiştir.”

Yoruma kapalı.