Metaverse’te otomotiv dijital stüdyosu  – Otomobil Haberleri


Metaverse’te otomotiv dijital stüdyosu 

 

Ford Dijital Stüdyo Metaverse markanın  dünyasıyla ilgili olarak tüketicilere çizdiği gelecek resminde ve bu resmin ardından yatan hikayede önemli bir yeri doldurmayı hedefliyor. Metaverse’teki Ford Dijital Stüdyo’nun giriş katını ziyaret edenleri ilk olarak elektrikli ticari araç E-Transit ile ikonik Ford Mustang’den ilham alan elektrikli SUV Mustang Mach E karşılıyor.

Araçların üzerine tıklayarak detaylı bilgilerin yer aldığı web sitesine ulaşılabilen ziyaretçiler, araç yanındaki QR Kodları telefonlarına taratarak araçların AR versiyonlarını da inceleyebiliyor. 

6 parsellik alan

Ford Dijital Stüdyo Metaverse’ün birinci katında ise çeşitli konsept alanları yer alıyor. Ford araçların performanslarını deneyimleme imkanı sunan “Ford Performans Köşesi”, E-Transit ve Ford şarj istasyonunun bulunduğu hologramlı etkileşim alanı “Ford E Köşesi” bunlardan bazıları.

Ford Dijital Stüdyo Metaverse’in en üst katında ise etkinlikler için bir alan bulunuyor. Decentraland’de yer alan Ford Dijital Stüdyo Metaverse, 6 parsellik bir alan kaplıyor. Decentraland’e giriş yapan ziyaretçilerin Ford Dijital Stüdyo Metaverse gitmek için “goto 33.140” yazmaları yeterli oluyor. 

Yoruma kapalı.