MEB LGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS 2022 sonuç tarihi!


Adayların uzun süredir hazırlıklarını gerçekleştirdikleri Liselere Geçiş Sınavı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Sınavın tamamlanmasının ardından cevap kontrollerini gerçekleştirmek isteyen adaylar sorular ve cevaplarla ilgili MEB’den gelen açıklama sonrası resmi sonuçlar öncesinde kendi kontrollerini gerçekleştirdiler. Peki, adayların elde ettikleri sıralamalar ve sonuçlar ne zaman açıklanacak?

LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK MEB?

MEB sınav takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre 5 Haziran 2022 Pazar günü gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sınavı’nın sonuçları 30 Haziran 2022’de açıklanacak. Adaylar sınav sonuçlarını “meb.gov.tr” adresinden öğrenebilecekler. Adaylara ayrıca posta yoluyla bilgilendirme yapılmayacak.

Her bir öğrencinin, her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak hesaplanacak.

LGS 2022 SORULARI VE CEVAPLARI ERİŞİME AÇILMIŞTI

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz yıl soruları ve cevapları sınav sona erdikten birkaç saat sonra erişime açmıştı. Bu yıl da aynı uygulamaya gidildi ve Liselere Geçiş Sınavı 2022 soruları ve cevapları MEB tarafından sınavdan birkaç saat sonra duyuruldu.  LGS soruları ve cevap anahtarı meb.gov.tr adresinden kontrol edilmeye başlandı.

LGS SÖZEL SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ…

LGS SAYISAL SORULARI İÇİN TIKLAYINIZ…

LGS 2022 sınav süresi ne kadar, kaç dakika? MEB LGS sınavı ne zaman, saat kaçta bitecek?

LGS 2022 sınav süresi ne kadar, kaç dakika? MEB LGS sınavı ne zaman, saat kaçta bitecek?

 

 

Yoruma kapalı.